Gwiazdy

"Big Cyc". Jak dobrze być... studentem

Gwiazdy

"Big Cyc". Jak dobrze być... studentem

Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Krzysztof Skiba i Jacek Jędrzejak. Jak wspominają swoje studenckie czasy i życie w akademiku?

Czy dzisiejsza młodzież jest inna?

Zdaniem Krzysztofa Skiby życie w akademiku dziś nie różni się od tego co muzyk pamięta ze swoich studenckich lat.

Zobacz też: Scena DDTVN: Frele - "Ulice tego miasta" >>> 

Pochodziliśmy, pogadaliśmy ze studentami i okazuje się, że mimo upływu tych 30 lat, zmiany epoki, ta młodzież dzisiejsza aż tak bardzo od nas się nie różni.

Tam powstawały nasze przeboje

Zobacz też: Scena DDTVN: SABINA – „Pijane wiśnie” >>> 

Tam było wiele barwnych historii ... nie wszystkie możemy opowiedzieć. W tym akademiku powstały piosenki, nasze przeboje: "Ballada o smutnym skinie", "Berlin Zachodni", "Wielka miłość do babci klozetowej", "Kapitan Żbik". 

wspomina Krzysztof Skiba

Planujemy w przyszłym roku taką serię koncertów w małych klubach, gdzie będziemy grali te hity z pierwszej płyty. Będą to ekskluzywne koncerty dla starych fanów.

dodaje Skiba

Big Cyc - wspomnienia z akademika

Krzysztof Skiba i Jacek Jędrzejak wybrali się z wizytą do swojego akademika. Co pamiętają ze studenckich lat? Jak powstał zespół Big Cyc? Czy nadal mają w sobie to coś?

Zobacz też: Scena DDTVN: Swiernalis – „Blizny” >>> 

Jacek Jędrzejak: 

Myślę, że ten czas to był jeden z najfajniejszych okresów mojego życia. Czasy beztroski, radości. Akademik jest takim miejscem, gdzie można się nauczyć radzenia sobie ze wszystkimi dolegliwościami dnia codziennego. Akademik nas scementował. Przyjaźń z akademika to jest jak wojna w Wietnamie.

Akademik to szkoła życia

Akademik to była szkoła życia. Tam nauczyliśmy się zakładać pościel. Tam nauczyliśmy się gotować takie dania jak pasztet mazowiecki z groszkiem zielonym - bo tylko to było w sklepie.

dodaje wokalista zespołu Big Cyc - Jacek Jędrzejak

Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0