Styl Życia

Białystok – stolica Podlasia czeka na turystów.„Jesteśmy gotowi na przyjęcie gości”

"Podlasie na weekend"

Styl Życia

Białystok – stolica Podlasia czeka na turystów.„Jesteśmy gotowi na przyjęcie gości”

"Podlasie na weekend"

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, turystyka stopniowo się odmraża, a my możemy podróżować po naszym pięknym kraju. Białystok czeka na przyjezdnych. Stolica Podlasia ma wiele atrakcji do zaoferowania.

Białystok – miasto wielu atrakcji

Białystok. Miasto w północno-wschodniej Polsce. To właśnie tam swoją rezydencję miał ród Branickich. Pomimo wcześniejszych ograniczeń, stolica Podlasia jest już gotowa na przyjazd turystów.

Jesteśmy gotowi jako miasto na przyjęcie gości, turystów. Przewodnicy są zaznajomieni z obowiązującymi przepisami

- tłumaczy Katarzyna Pierwenis.

Instytucje kultury są otwarte, działa informacja turystyczna. Muzea i galerie również funkcjonują, tyle że w reżimie sanitarnym. Jednak Białystok to nie tylko budynki i zabytki.

Niewątpliwym atutem Białegostoku w tych czasach jest duża ilość zielonych, otwartych terenów rekreacyjnych, w których można wypocząć po tych tygodniach zamknięcia w domach

- mówi przewodniczka.

O tej porze roku, koniecznie trzeba wybrać się do Pałacu Branickich, zwiedzić salon ogrodowy i poznać historię tego miejsca. Następnie warto udać się do kompleksu zabytkowych, starych parków, który ciągnie się praktycznie od samego centrum miasta, aż poza granice administracyjne Białegostoku.

W zasadzie można takim zielonym korytarzem spacerować cały dzień i oddychać świeżym powietrzem

- dodaje.

Białystok – przejażdżki ogórkiem

„Ogórek” to potoczna nazwa dla starych, zabytkowych autobusów. Od niedzieli, 07.06. w Białymstoku, można się nim przejechać.

Frajda niesamowita dla Białostoczan, ale też przyjezdnych

- mówi Katarzyna Pierwenis.

Wycieczki z przewodnikiem PTTK będą odbywały się co tydzień, w niedzielę. Akcja potrwa do końca września. „Ogórkiem” będzie można przejechać się bezpłatnie.

Podczas tych wycieczek pokazujemy troszkę dalsze, może poza ścisłym centrum obiekty w Białymstoku. Miejsca też nieoczywiste, nowoczesne budynki, ale też murale, czy te łąki kwietne. Także z pokładu tego autobusu można to wszystko zobaczyć

- zaprasza przewodniczka.

Zobacz też:
„Cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Rusza akcja #urlopwkraju
Wakacje 2020 spędzimy w Polsce. Ekspert: „Taki kawałek ziemi w postaci daczy czy brdy jest teraz bardzo dobrą inwestycją”
Jak pandemia zmieniła nasze plany wakacyjne? Ekspertka: „W tym roku nieważne gdzie, ważne, żeby razem” 


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0