Newsy

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Życie straciło sześć policyjnych psów

Poważna awaria ciepłownicza na Pradze Północ. Zginęło sześć policyjnych psów. Źródło: x-news. 

Newsy

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Życie straciło sześć policyjnych psów

Poważna awaria ciepłownicza na Pradze Północ. Zginęło sześć policyjnych psów. Źródło: x-news. 

Do awarii ciepłowniczej doszło w okolicach ulicy Jagiellońskiej w Warszawie, przy policyjnych koszarach. Gorąca woda zalała m. in. laboratorium kryminalistyczne, gdzie znajdowały się kojce z policyjnymi psami. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że zginęło 6 zwierząt. Służby wyjaśniają przyczynę awarii.

W piątek wieczorem na warszawskiej Pradze-Północ doszło do dramatycznej w skutkach awarii ciepłowniczej. W wyniku zalania wodą laboratorium kryminalistycznego zginęło sześć psów policyjnych. Przyczyny awarii wyjaśniają służby oraz przedstawiciele spółki Veolia.

Z informacji przekazanych PAP przez zespół prasowy warszawskiej straży pożarnej wynika, że do awarii doszło w okolicach policyjnych koszar. Na miejsce udało się pięć zastępów straży pożarnej, które zajęły się m.in. zabezpieczeniem miejsca. 

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, woda zalała laboratorium kryminalistyczne, gdzie są kojce z psami policyjnymi.

Dla nas to ogromna tragedia. Mówimy o sześciu psach pełniących służbę w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji w komórce zajmującą się między innymi osmologią. Były bardzo doświadczone. Patrzymy się na całą sprawę w jeden sposób. Utraciliśmy sześciu niebieskich braci 

- powiedział w rozmowie z TVN Warszawa. 

Policja żegna towarzyszy służby 

W sobotę rano, na stronie Stołecznej Policji pojawiły się ich czarno-białe zdjęcia, zmieniono też szatę graficzną witryny. O stracie warszawska policja informowała także na Twitterze. 

Jest to dla nas ogromna tragedia. Opiekunom psów udzielono wsparcia psychologicznego

- podkreślił rzecznik. 

Jak dodał, psy były wyszkolone w kierunku osmologii. Poinformował, że policjanci będą  się zwracać o pomoc do innych komend wojewódzkich, żeby zapewnić kontynuację pracy. 

Służby wyjaśniają przyczyny awarii 

Na miejscu oprócz służb są również przedstawiciele spółki Veolia. Rzecznik grupy Aleksandra Żurada poinformowała PAP, że planowane jest odwadnianie rurociągu. 

Po odwodnieniu przystąpimy do robót montażowych i spawalniczych

- dodała. 

Jak podkreśliła, ciepło powinno popłynąć naprawionymi rurami najpóźniej do godz. 18 w sobotę.

Zobacz też: 

"Krzyczał do mnie <siano!>". Pani Zofia mopem pogoniła złodzieja, który groził jej bronią

Od strażaka do mistrza kickboxingu. "Walczyłem praktycznie na każdym kontynencie z wieloma mistrzami świata"

Jacuś urodził się w aucie. Jego mama: "Jestem wdzięczna policjantom, pomogli nam bezpiecznie dotrzeć do szpitala”

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
77
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0