Związki i seks

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński o wydatkach kobiet i mężczyzn. "Różniliśmy się na początku"

Dzień Dobry TVN

Związki i seks

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński o wydatkach kobiet i mężczyzn. "Różniliśmy się na początku"

Dzień Dobry TVN

Wspólne konto, czy oddzielne? – oto jest pytanie. Finanse w związku to dla niektórych drażliwy temat. Jak dojść do porozumienia? Porozmawialiśmy o tym z Alżbetą Lenską, Rafałem Cieszyńskim i psycholożką Marzeną Mawricz.

Alżbeta Lenska-Cieszyńska i Rafał Cieszyński o wspólnych wydatkach

Alżbeta Lenska-Cieszyńska i Rafał Cieszyński od lat tworzą udany związek. Dogadują się na wielu płaszczyznach. Także, tej zadawać by się mogło, newralgicznej. Bo finanse w niejednym związku potrafią wywołać wiele sporów.

Różniliśmy się na początku. Ja pochodzę z niezamożnej rodziny

- mówi Rafał Cieszyński. Jego żona była nieco lepiej sytuowana. - Rafał miał potrzebę kupowania, mam nadzieję ze przeze mnie, miłość i spokój zrozumiał, że to nie jest potrzebne - wyjaśnia aktorka.

Aktorska para doszła do porozumienia. Dzisiaj mają jedno wspólne konto, ale także swoje, osobne. - My nigdy się przed sobą nie chowamy. Przyzwyczailiśmy się do swoich fanaberii. Znamy się już tak długo i tyle prezentów sobie kupiliśmy, że w tym roku na walentynki postanowiliśmy nie kupować nic – wyjaśnia Alżbeta Lenska. 

Pieniądze postanowili przekazać na pomoc małej Ninie chorującej na SMA. Walkę dziewczynki możecie wspomóc na tej stronie.

Wydatki kobiet, wydatki mężczyzn

Psycholożka Marzena Mawricz zwraca uwagę na to, że kluczem do udanej relacji jest dbanie o wzajemne potrzeby. 

- Co dla jednego jest zachcianką, dla drugiej strony może być potrzebą. Ważne, żebyśmy to rozróżnili i ustalili, że możemy się różnić w rozumieniu zakupu. Moje potrzeby mogą sięgać nawet deficytów dziecięcych, ale mój partner może stwierdzić, że może to obciążyć budżet. Powinniśmy rozmawiać i nazywać te rzeczy, żebyśmy zgodzili się wspólnie – zauważa.

Różnice nie przekreślają zgody na dany temat. Ważne, żeby rozumieć się wzajemnie. Także, kiedy dochodzi do rozmowy o wspólnym koncie. Jakie rozwiązanie jest najlepsze? 

- Jestem zwolennikiem wspólnego konta. Bardzo często problemy w związkach są wynikiem oddzielnych kont i nieporozumień w tym zakresie. Są na trzecim miejscu wśród przyczyn rozwodów. Jestem za tym, żeby ludzie próbowali łączyć, a nie dzielić. Skoro już na wstępie zakładamy rozdzielności, to myślimy o tym, że coś się wydarzy – dodaje psycholożka. 

Zobacz też:

Lubią swoje życie singla: "Jest dużo wygodniej, bez żadnych nastoletnich dram"

"Power Couple". Nowy program TVN to wybuchowa mieszanka emocji, humoru, napięcia i gorącego uczucia

Mandaryna o dzieleniu się opieką nad dziećmi z Michałem Wiśniewskim: "Nie wszystko ustaliliśmy od kreski do kreski"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Co sądzisz o tym artykule?
84
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0