Gwiazdy

Alexi Lubomirski. Pozuje mu rodzina królewska

Gwiazdy

Alexi Lubomirski. Pozuje mu rodzina królewska

O Alexim Lubomirskim zrobiło się głośno w grudniu zeszłego roku, gdy książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoje zaręczyny. To właśnie wtedy opublikowano oficjalne zdjęcia z ich sesji narzeczeńskiej, którą zrealizował Alexi. Kim jest fotograf, który skradł serca nie tylko młodej pary, ale i ich wielbicieli z całego świata?

Alexi Lubomirski to profesjonalny fotograf znany nie tylko ze zdjęć zaręczynowych oraz ślubnych Harry’ego i Meghan, ale także z licznych sesji modowych, artystycznych i komercyjnych. Przed jego obiektywem stawały już największe gwiazdy, wśród których znalazły się Demi Moore, Beyoncé, Charlize Theron, Gwyneth Paltrow, Natalie Portman, Julia Roberts czy Angelina Jolie. Ma na koncie realizację okładek dla najbardziej prestiżowych magazynów modowych, takich jak Harper’s Bazaar czy Vogue.

Polskie korzenie

Biografia tego światowej sławy fotografa jest silnie związana z Polską. Jego ojciec to mieszkający w Paryżu Polak, pochodzący z arystokratycznego rodu Lubomirskich. Po nim Alexi odziedziczył tytuł książęcy, od niego też dowiedział się o swoich korzeniach i rodzinnej tradycji. W dzieciństwie nie miał wiele kontaktu ze swoimi polskimi krewnymi. Jego życie już od wczesnych lat przesiąknięte było wielokulturowością: urodził się w Londynie, wychowywał w Botswanie wraz z matką Peruwianką, zaś jego żona, Giada, to w połowie Włoszka, a w połowie Kubanka. Swój ślub zorganizowali jednak właśnie w Polsce, na zamku Lubomirskich w Wiśniczu.

Alexi często podkreśla, jak ważna jest dla niego rodzina. Zapytany przez nas, jak godzi częste wyjazdy służbowe z rolą taty oraz jak tłumaczy dzieciom swoją nieobecność, odpowiedział:

— Często im powtarzam, że mamy dużo szczęścia, bo nie pracuję w ustalonych godzinach. […] Chociaż nie ma mnie przez 4 czy 5 dni, to potem mam cały tydzień wolny i mogę odprowadzić je do szkoły i odebrać.

Książki dla dzieci

Opowiedział też o książce, którą napisał dla swojego małego synka, gdy ten był niepocieszony, że nie może pojechać w podróż ze swoim tatą. Wyjaśnił w niej, dlaczego wyjeżdża, jak długo go nie będzie i czym w tym czasie chłopiec może się zająć.

Nie jest to zresztą jedyna książka, którą Alexi stworzył dla swoich dzieci. Princely Advice for a Happy Life (pol. Rady dla młodego dżentelmena) to publikacja pełna ciepła i miłości, która uczy, jak być księciem poprzez swoje czyny i wyznawane wartości. W ten sposób spadkobierca rodu Lubomirskich chciał przekazać swoim synom, że w obecnych czasach tytuł sam w sobie nic nie znaczy – najważniejsze jest to, by żyć po szlachecku.

Książęcy ślub

Alexi Lubomirski jest więc arystokratą, z jakim wielu z nas może się utożsamić – podobnie zresztą jak książęca para, którą fotografował z okazji zaręczyn i ślubu. Jak Alexi wspomina współpracę z Meghan i Harrym?

— To był najlepszy dzień w życiu, bo zrobiłem zdjęcia zakochanej parze. To nie mogło się nie udać!

Fotograf zrealizował też ostatnio sesję kolejnej książęcej pary: następcy brytyjskiego tronu, księcia Karola, i jego drugiej żony, Kamili.

— Mieliśmy tylko jedną godzinę na zrobienie tych zdjęć. Już po kilku ujęciach zorientowałem się, w jaki sposób traktują się nawzajem. Oni mają swój bardzo osobisty, intymny i własny świat. Byli naprawdę uroczy, prawie chichotali, zupełnie jak młodzi zakochani – wspomina Alexi.

Jak wyznał, fotografowanie łączącej ludzi miłości jest dla niego wielką przyjemnością. Niedługo będzie miał do tego okazję we własnej rodzinie, w Polsce: jego kuzyn, Jan Lubomirski-Lanckoroński, planuje swój ślub. A zatem możliwe jest, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z Alexim w Polsce.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
06.12.2018
qbiack
W reportażu o tym człowieku było podane że jest Polakiem. Skoro narodowośc okresla kraj pochodznia matki, a ta jest Peruwianką, to jakim cudem on jest Polakiem?
04.12.2018
brad
fotograf od ślubnych sesji