Rozrywka

"Afery seksualne króla mody" - kim naprawdę był Peter Nygård? Nowa wstrząsająca seria dokumentalna discovery+ Originals tylko w Playerze!

Afery seksulane króla mody

TVN

Rozrywka

"Afery seksualne króla mody" - kim naprawdę był Peter Nygård? Nowa wstrząsająca seria dokumentalna discovery+ Originals tylko w Playerze!

Afery seksulane króla mody

TVN

W grudniu 2020 roku Peter Nygård, magnat branży odzieżowej, został oskarżony i postawiony przed sądem za przestępstwa seksualne oraz handel żywym towarem. Pozew zbiorowy złożyło ponad 80 kobiet. Kim tak naprawdę był  "król mody"? Odpowiedzi na to pytanie poszukali twórcy "Afery seksualne króla mody" - czteroodcinkowego serialu dokumentalnego discovery+ Originals, który od 22 marca można oglądać w Playerze.  

Peter Nygård - prawdziwa historia

Peter Nygård, nazywany "Królem poliestru" stworzył warte miliony "imperium modowe". Mężczyzna szybko nauczył się korzystać ze swojej pozycji. Kochał przepych i piękne kobiety. Ten ekstrawagancki i wypływowy biznesmen to także niebezpieczny drapieżnik seksualny, który przez dziesięciolecia żerował na nieświadomych dziewczynach. Ponad 80 kobiet z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Bahamów dołączyło do pozwu zbiorowego, w którym oskarża Nygårda i jego otoczenie o gwałty, napaści na tle seksualnym i handel żywym towarem. Sprawą zainteresowało się FBI, rozpoczynając śledztwo, które doprowadziło do aresztowania Nygårda w grudniu 2020 r. w celu jego ekstradycji do USA.

- Aresztowanie Petera Nygårda, które trafiło na nagłówki gazet na cały świecie, to jeden z finałowych rozdziałów w tej szokującej, toczącej się już wiele lat sprawie – mówi Lisa Holme, Group SVP Content & Commercial Strategy dla discovery+.

- Nasi partnerzy z Blackfin przez ostatni rok zbierali dane i dowody, aby poznać pełny obraz wydarzeń. Mam nadzieję, że dokument, który wspólnie przygotowaliśmy, rzuci dodatkowe światło na tę ważną i rozwijającą się sprawę - dodała.

Afery seksualne króla mody - jak powstawał dokument?

Twórcy "Afery seksualne króla mody" dotarli do domniemanych ofiar, które dzielą się swoimi historiami o brutalnych spotkaniach z Nygårdem. Wśród nich są aspirujące modelki, które opowiadają o napaściach w trakcie sesji zdjęciowych oraz zagubione nastoletnie dziewczyny, które odurzano i przetrzymywano przez wiele dni. Oskarżenia przeciwko Nygårda dotyczą spraw, które działy się od lat 70-tych XX wieku i są porównywalne do skandali Jeffreya Epsteina i Harveya Weinsteina.

Do napaści miało dochodzić podczas tzw. "imprez odprężających", które magnat urządzał w swoim domu na Bahamach. Niekończąca się zabawa i hałasy dobiegające z posiadłości wywołały w końcu niezadowolenie miliardera Louisa Bacona, który był sąsiadem Nygårda. To właśnie Bacon wraz z organizacją non-profit sfinansował dochodzenie, które ujawniło zarzuty seksualne przeciwko napastnikowi.

Serial to 19 ekskluzywnych wywiadów z poszkodowanymi, dziennikarzami, prawnikami, członkami rodzin i byłymi pracownikami magnata, którzy potwierdzają relację kobiet oraz przytaczają własne przerażające historie. Mimo niedawnego aresztowania Peter Nygård i jego zespół prawników zapewniają o niewinności "króla mody".

Afery seksualne króla mody w Playerze

Czteroodcinkowa seria dokumentalna "Afery seksualne króla mody" została wyprodukowana dla discovery+ przez Blackfin, firmę należącą do eOne. Za produkcję i reżyserię odpowiadają Geno McDermott i Stephanie Nanes. Chris Hansen jest producentem wykonawczym, a Emily M. Bernstein prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją. Ze strony discovery+ producentem wykonawczym jest Pamela Deutsch.

Produkcję discovery+ Originals "Afery seksualne króla mody" można oglądać w Playerze, od 22 marca. W serwisie dostępne są już wszystkie cztery części.

Molestowanie seksualne. Czy dziś kobiety są odważniejsze w walce o swoje prawa? Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Bartosz Bielenia o strachu w szkołach aktorskich. "Jestem sprawcą przemocy"

Zostały skrzywdzone, teraz ostrzegają inne kobiety. "To mistrz manipulacji". Mężczyzna nadal jest na wolności

54-latek zatrzymany przez łowców pedofilów. Policja uchroniła go od samosądu

Źródło: TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0