Newsy

54-latek zatrzymany przez łowców pedofilów. Policja uchroniła go od samosądu 

Policja

Foremniakowski/Getty Images

Newsy

54-latek zatrzymany przez łowców pedofilów. Policja uchroniła go od samosądu 

Policja

Foremniakowski/Getty Images

54-latek korespondował przez Internet z 12-latką. Umówił się i przyjechał na spotkanie z dziewczynką. Wtedy został zatrzymany. Okazało się, że nie komunikował się z dzieckiem, tylko z łowcami pedofilów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Poznań: 54-latek zatrzymany przez łowców pedofilów 

Łowcy z organizacji Elusive Child Protection Unit Poland swoje zatrzymanie pokazywali na żywo w Internecie. W trakcie transmisji odczytywali fragmenty jego czatów z rzekomą dwunastolatką.

Mężczyzna początkowo przekonywał ich, że przyszedł sprzedać zabawki dziecku poznanemu w sieci. Przyznał, że sam jest ojcem i dziadkiem. Słysząc fragmenty swojej korespondencji o treściach seksualnych zapewniał, że "to były wygłupy" lub mówił, że popełnił błąd.

- Niepotrzebnie pisałem takie pierdoły - powiedział.

W trakcie transmisji na miejscu pojawiły się postronne osoby, chcące dokonać samosądu na 54-latku. Doszło do szamotaniny. Ostatecznie mężczyznę zabrała policja.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przez łowców pedofilów

Zatrzymany 54-latek usłyszał zarzuty nakłaniania osoby nieletniej do obcowania płciowego. Jak podał rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zabezpieczono materiały zarejestrowane przez łowców pedofilów, a jedna z osób uczestnicząca w zatrzymaniu złożyła w tej sprawie zeznania.

Wobec mężczyzny został zastosowany dozór. 54-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu dwuletnie więzienie.

"Przełomowa decyzja". Komisja ds. pedofilii zawiadamia prokuraturę w sprawie S. Dziwisza i trzech biskupów. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Protest rezydentów. "Tysiące lekarzy z największym żalem opuści swoich pacjentów"

500 plus dla niesamodzielnych - nowy próg dochodowy. ZUS podał kwotę  

Naukowcy: rodzice dziewczynek rozwodzą się częściej. Badacze wskazali główną przyczynę

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
78
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
23.03.2021
igor
Jakkolwiek jestem za tym, żeby takie osoby eliminować ze społeczeństwa, bo czyn, którego chciał się dopuścić, a przede wszystkim to co pisał, sądząc, że pisze z dzieckiem jest ohydne, to jednak robienie z tego przedstawienia w postaci transmisji uważam, ze jest niedopuszczalne. W ten sposób niszczy się nie tylko pedofila, któremu się należy bezwzględne wiezienie ze wszystkimi konsekwencjami pobytu, ale niszczy się też niczemu nie winna rodzinie. Mam tu na myśli żonę córkę, w przyszłości i wnuczkę. Przecież widać było, że chciano dokonać samosądu. A gdy tak dojdzie do kolejnych ataków na dom ten rodziny, a może i na członków, którzy i tak zapewne są w szoku, ze ich ojciec mąż i dziadek okazał się pedofilem. Przecież ta rodzina jest już zniszczona. Pedofili należy karać i tu nie ma dyskusji, ale nie można bezkarnie niszczyć rodziny. Poza tym, pokazywanie twarzy na live jest mocno dyskusyjne i nie wiem czy nie podlega karze. Nawet mordercom zakrywają twarz. Raz jeszcze powtarzam dla pedofilii stanowcze NIE i surowe kary, ale robienie popisówki i cyrku na live też NIE