Iga Świątek nie zwalnia tempa. Pobiła kolejny rekord. Kiedy półfinał?

WTA Dubaj 2024. Iga Świątek wygrała z Qinwen Zheng. Kiedy półfinał?
Źródło: Robert Prange/GettyImages
Iga Świątek nie spoczywa na laurach. Pierwsza rakieta świata ma za sobą kolejne zwycięstwo - wygrała z Qinwen Zheng w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka już teraz pobiła rekord najlepszych światowych tenisistek.

Iga Świątek awansowała do półfinału

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju wygrała z Qinwen Zheng. Polka przez całe spotkanie zachowała pełną kontrolę, w dwóch setach musiała łącznie trzykrotnie bronić się przed przełamaniem i robiła to bezbłędnie. Ostatecznie spotkanie 22-latki z Zheng skończyło się wynikiem 6:3, 6:2. To kolejne wielkie osiągnięcie Igi, która do półfinału dotarła bez straty seta.

Iga Świątek

Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie”  (cz. I)
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie” (cz. I)
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?

Tym samym Iga Świątek dopisała 13. i 14. zwycięski set z rzędu. Jednak to nie koniec sukcesów - dla Polki była to 14. wygrana w 15 spotkaniach w tym sezonie, a wliczając również poprzedni - 25. z ostatnich 26 spotkań.

Kolejne sukcesy Igi Świątek

Iga Świątek nie przestaje nas zaskakiwać. Polka od blisko pięciu miesięcy nie przegrała z żadną z zawodniczek Top 20 światowego rankingu. Co więcej, 22-latka może pochwalić się również największą liczbą ćwierćfinałowych zwycięstw w zmaganiach rangi WTA 1000. Iga wygrała 12 z 13 takich spotkaniach, tym samym pobijając rekord takich zawodniczek jak Serena Williams czy Ashleigh Barty.

Już dzisiaj (23.02.2024 r.) Iga powalczy o awans do finału. Świątek spotka się z Rosjanką Anną Kalinską. Turniej rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 16:00.

Więcej informacji na stronie tvn24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.