Sport i fitness

SUP, wake, a może windsurfing? Czas na sporty wodne!

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Miłośników aktywnych urlopów nie brakuje. W polskich akwenach możemy pływać na wakeboardzie, desce SUP, a nawet surfować. Od czego zacząć swoją przygodę ze sportami wodnymi? W Dzień Dobry TVN sprawdził to Robert Stockinger.

Pływanie na desce SUP - od czego zacząć?

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się pływanie na desce SUP.

- To skrót od Stand Up Paddle, czyli po prostu stoimy na desce i próbujemy odpychać się wiosłem. (...) Na SUP-ie można pływać przez cały rok, jeśli oczywiście nie mamy lodu w trakcie zimy. (...) Deska jest pompowana. Można ją złożyć do torby, plecaka i wszędzie tak naprawdę przewieźć. Jest to mały pakunek, który możemy zabrać ze sobą na wakacje - tłumaczył Jakub Wujcik, instruktor sportów wodnych w Dzień Dobry TVN. Ceny deski wahają się od 700 do nawet 6 tys. złotych. Oczywiście wcale nie musimy jej kupować. Wiele wypożyczalni ma ją bowiem w swojej ofercie.

- W każdym wieku można spróbować tego sportu. On jest dość prosty i dla każdego - przekonywał instruktor. - Można na niej zwiedzać. Ta deska SUP działa troszeczkę jak kajak i można przemykać przez różne ciekawe kanaliki, oglądać przyrodę - dodał.

Windsurfing, czyli jeden z najpopularniejszych sportów wodnych

Jednak niezmiennie najpopularniejszym sportem wodnym jest windsurfing. - To jest taki klasyk. Wszyscy zaczynają sporty wodne od windsurfingu i chyba tak już pozostanie - podkreślił Jakub Wujcik.

By rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną, należy wziąć kilka lekcji z instruktorem. - Jak ktoś szybko w miarę łapie, to 5 godzin wystarczy i później można już samemu próbować. (...) Cały pakiet, czyli wypożyczenie sprzętu i kurs windsurfingu może kosztować od 300 do 500 złotych. Tam jest 5 godzin z instruktorem i parę godzin samemu. (...) Czujemy wiatr, żywioł - mówił rozmówca Dzień Dobry TVN.

Z kolei miłośnikom snowboardu latem może przypaść do gustu wakeboard. Na czym polega ten sport? Jak rozpocząć z nim swoją przygodę? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości