Sport i fitness

Padel – najszybciej rozwijający się sport na świecie. Na czym polega ta dyscyplina?

Sport i fitness

Aktualizacja:

Słyszeliście kiedyś o takiej grze jak padel? Jeśli nie, czas to zmienić. Marcin Sawicki wybrał się na warszawski kort, by dowiedzieć się wszystkich szczegółów. Jak wygląda gra i jakie są jej zasady?

Padel – co to jest?

Padel to dyscyplina sportowa, która łączy ze sobą tenisa i squasha. Zarówno gra, jak i zasady oraz punktacja są tu do siebie zbliżone. To, co z pewnością odróżnia tę dyscyplinę, to wygląd i kształt rakietki. Jest ona bowiem "podziurawiona".

- Ta rakieta ma dziurki, żeby powietrze mogło przez nią przelatywać i łatwiej jest wykonywać ruch - powiedział Jakub Słowiński.

Co więcej, sport ten nadaje się dla każdego. Na pierwszych zajęciach zagrać mogą zarówno wprawieni zawodnicy, jak i osoby początkujące. Jakie są reguły? Podobnie jak w innych grach rakietowych, piłka musi trafić na pole, które otoczone jest ścianami.

Ściany grają, można ich użyć do przekazania piłki na drugą stronę przeciwnika. Punkt zdobywamy wtedy, gdy piłka dwa razy spadnie na ziemię po stronie przeciwnika, uderzy w siatkę lub zostanie zagrana za obiekt kortu

– wyjaśniał specjalista.

Padel - najszybciej rozwijający się sport na świecie

Jeśli myślicie, że padel jest mało znaną dyscypliną, bardzo się mylicie. W tym momencie jest to najszybciej rozwijający się sport na świecie. Na podstawie sprzedaży rakietek szacuje się, że uprawia go 12 milionów osób.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Znana tenisistka wyznała, że ma depresję. Psycholog: "Kobiety w sporcie zawodowym przeżywają dysonans"

Chcesz wysmuklić ciało? Roluj się piłką do tenisa

Drużyna piłkarska, w której są trzy pary bliźniaczek. "Takiego innego zespołu nie ma"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości