Sport i fitness

Mistrzynie Polski w tenisie stołowym to bliźniaczki. "Dzięki rywalizacji cały czas stajemy się lepsze"

Sport i fitness

Autor:
Patrycja
Sibilska
Co dwie siostry-mistrzynie, to nie jedna
Co dwie siostry-mistrzynie, to nie jednaDzień Dobry TVN
wideo 2/15
Dzień Dobry TVNCo dwie siostry-mistrzynie, to nie jedna

Bliźniaczki z Trzebieszowic, Anna i Katarzyna Węgrzyn, po raz siódmy w swojej karierze triumfowały w Mistrzostwach Polski w deblu. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o początkach w sporcie, siostrzanej rywalizacji i planach na najbliższy rok.

Początki sportowej kariery sióstr Węgrzyn

W 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Częstochowie bliźniaczki Węgrzyn zagrały najlepszy turniej w karierze. Katarzyna wygrała wszystkie konkurencje, a Anna tylko z nią przegrała w półfinale singla i miksta.

Tenis stołowy jest w ich życiu obecny od blisko 15 lat. Choć nie jest to najbardziej popularna dyscyplina sportu wśród kobiet, one osiągnęły w niej mistrzostwo. Bliźniaczki Węgrzyn mają na koncie srebro i brąz w deblu, a w singlu też stawały na najniższym stopniu podium, Anna 2-krotnie, zaś Katarzyna raz. W grze mieszanej większe sukcesy odnosi Katarzyna Węgrzyn, która sięgnęła po złote krążki z Samuelem Kulczyckim w 2019, 2020 i 2021 roku. Jak rozpoczęła się ich kariera?

- To było tak, że tata zobaczył plakat na drzwiach szkoły, także całkowicie przypadkowo - wyjaśnia Katarzyna Węgrzyn. - Miałyśmy szczęście, że trafiłyśmy na takiego trenera i taki klub, który traktował to dosyć profesjonalnie i już od małego byłyśmy tak trenowane, że dzięki temu myślę teraz tak gramy - dodaje.

- Chociaż ja przyznam szczerze, na początku nie chciałam grać, nie podobało mi się to, ale chodziłam razem z Kasią na treningi - opowiada o swoim początkowym nastawieniu Anna Węgrzyn, druga z sióstr.

Co dwie mistrzynie - to nie jedna

Ania i Kasia od początku grają razem, jest między nimi rywalizacja, która, jak same mówią, pomaga im się stale rozwijać i być jeszcze lepszymi w swojej dyscyplinie.

- To jest normalne i myślę, że zdrowe, dzięki temu też cały czas stajemy się lepsze - podsumowuje mistrzyni tenisa stołowego Anna Węgrzyn.

Kolejne wyzwania przed dziewczynami, jeszcze w tym roku zagrają między innymi w Mistrzostwach Świata Seniorów w Chinach, Uniwersjadzie, Mistrzostwach Europy do lat 21.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości