Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Organizatorzy mają niezwykłego pomocnika  

Źródło: Dzień Dobry TVN
Trzeci raz po mistrzostwo
Trzeci raz po mistrzostwo
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Jak ćwiczyć z gumami?
Jak ćwiczyć z gumami?
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
Trening brzucha
Trening brzucha
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Trening kettlebell lifting
26 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Początkowo impreza miała odbywać się w Rosji, jednak ze względu na zapoczątkowany przez nią konflikt zbrojny zawody zostały przeniesione. Ich organizacji podjęła się Polska oraz Słowenia. Jak wyglądały przygotowania do mistrzostw? Dowiecie się to z naszego materiału.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Jak przygotowuję się taką imprezę sportową?

Między 26 sierpnia a 11 września w Polsce i w Słowenii siatkarze z całego świata będą walczyć o mistrzostwo. To kolejna wielka impreza przygotowana w Polce. Aby wszystko było gotowe na czas, od kilku tygodni dzień w dzień nad ich organizacją pracowało kilkaset osób. - Jak do tej pory rozładowaliśmy kilkadziesiąt tirów. Ten sprzęt zniknął w tej hali, będzie widoczny dopiero w trakcie rozgrywek - mówił Wojciech Czayka członek komitetu organizacyjnego FIVB.

Jednak, przy organizacji imprezy pracowali nie tylko ludzie. W ekipie znajduje się także pies - Graf. - Przed mistrzostwami zaczynamy swoje działania, polegające na sprawdzeniu terenu Spodka, hali, terenów zewnętrznych pod kątem obecności materiałów wybuchowych. Dzień w dzień sprawdzamy. W momencie, kiedy zaczynają się już rozgrywki piesek cały czas pełni dyżur, do czasu zakończenia dnia i opuszczenia terenu przez uczestników - mówił Dariusz Łuszcz opiekun Grafa z Nowego Folwarku.

Kto pracuje przy organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce?

Przy organizacji zawodów pracuje również Martyna Michalak. Dziewczyna jest zawodniczką, miłośniczką siatkówki i tzw. moperem. Razem z 40. kolegami i koleżankami będzie dbała o to, aby przerwy w meczach nie były zbyt długie oraz, aby żaden zawodnik nie nabawił się kontuzji. - Jak piłka gdzieś wyleci, to musimy po nią iść i nie pomieszać z piłkami treningowymi, albo jak zawodnicy zrobią pada, żeby się nie poślizgnęli, z koleżankami od razu tam biegniemy, wycieramy i staramy się jak najszybciej zejść, żeby nie przeszkadzać w meczu - mówiła Martyna.

Warto dodać, że polska drużyna po raz trzeci będzie bronić tytułu mistrza świata. Zdaniem ekspertów mają duże szanse wygrać. - Staramy się odciąć od tego świata komentarzy, opinii, opinii ekspertów, znawców siatkówki. Wiadomo, będą w tym turnieju gdzieś słabsze momenty i czytanie komentarzy [...], jacy to jesteśmy słabi i nieprzygotowani na pewno nam nie pomoże. Dla naszych głów to jest najlepszą opcją, żeby skupić się tylko na siatkówce i gdzieś się odciąć od całej reszty świata - mówił Kamil Semeniuk przyjmujący reprezentacji Polski.

Czy zawodnicy wierzą w jakieś przesądy? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości