26 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Początkowo impreza miała odbywać się w Rosji, jednak ze względu na zapoczątkowany przez nią konflikt zbrojny zawody zostały przeniesione. Ich organizacji podjęła się Polska oraz Słowenia. Jak wyglądały przygotowania do mistrzostw? Dowiecie się to z naszego materiału.
Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Jak przygotowuję się taką imprezę sportową?
Między 26 sierpnia a 11 września w Polsce i w Słowenii siatkarze z całego świata będą walczyć o mistrzostwo. To kolejna wielka impreza przygotowana w Polce. Aby wszystko było gotowe na czas, od kilku tygodni dzień w dzień nad ich organizacją pracowało kilkaset osób. - Jak do tej pory rozładowaliśmy kilkadziesiąt tirów. Ten sprzęt zniknął w tej hali, będzie widoczny dopiero w trakcie rozgrywek - mówił Wojciech Czayka członek komitetu organizacyjnego FIVB.
Jednak, przy organizacji imprezy pracowali nie tylko ludzie. W ekipie znajduje się także pies - Graf. - Przed mistrzostwami zaczynamy swoje działania, polegające na sprawdzeniu terenu Spodka, hali, terenów zewnętrznych pod kątem obecności materiałów wybuchowych. Dzień w dzień sprawdzamy. W momencie, kiedy zaczynają się już rozgrywki piesek cały czas pełni dyżur, do czasu zakończenia dnia i opuszczenia terenu przez uczestników - mówił Dariusz Łuszcz opiekun Grafa z Nowego Folwarku.
Kto pracuje przy organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce?
Przy organizacji zawodów pracuje również Martyna Michalak. Dziewczyna jest zawodniczką, miłośniczką siatkówki i tzw. moperem. Razem z 40. kolegami i koleżankami będzie dbała o to, aby przerwy w meczach nie były zbyt długie oraz, aby żaden zawodnik nie nabawił się kontuzji. - Jak piłka gdzieś wyleci, to musimy po nią iść i nie pomieszać z piłkami treningowymi, albo jak zawodnicy zrobią pada, żeby się nie poślizgnęli, z koleżankami od razu tam biegniemy, wycieramy i staramy się jak najszybciej zejść, żeby nie przeszkadzać w meczu - mówiła Martyna.
Warto dodać, że polska drużyna po raz trzeci będzie bronić tytułu mistrza świata. Zdaniem ekspertów mają duże szanse wygrać. - Staramy się odciąć od tego świata komentarzy, opinii, opinii ekspertów, znawców siatkówki. Wiadomo, będą w tym turnieju gdzieś słabsze momenty i czytanie komentarzy [...], jacy to jesteśmy słabi i nieprzygotowani na pewno nam nie pomoże. Dla naszych głów to jest najlepszą opcją, żeby skupić się tylko na siatkówce i gdzieś się odciąć od całej reszty świata - mówił Kamil Semeniuk przyjmujący reprezentacji Polski.
Czy zawodnicy wierzą w jakieś przesądy? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Krykiet – sprzęt, boisko, zasady gry
- Polacy zdobyli na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce aż 14 medali. Czy stajemy się liderami w tej dyscyplinie?
- Maksymilian Pawełczak został mistrzem świata w żużlu. Wyjątkowy sukces 12-latka
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Arkadiusz Gdula
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN