Sport i fitness

Anna Celińska w 6 dni zdobyła 2 złote medale w biegu górskim. "Przewyższenie było konkretne"

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Anna Celińska w 6 dni zdobyła 2 złote medale w biegu górskim
Anna Celińska w 6 dni zdobyła 2 złote medale w biegu górskimDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Anna Celińska jest polską biegaczką górską, która ma na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć. W zaledwie 6 dni udało jej się zdobyć 2 złote medale w Mistrzostwach Polski. Jak wyglądają jej przygotowania do treningu? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Imponujące osiągnięcia polskiej biegaczki

W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN nasza reporterka Dagmara Kowalczyk spotkała się z biegaczką górską Anną Celińską, której udało się w 6 dni zdobyć aż 2 złote medale w biegu górskim. - To były Mistrzostwa Polski w Międzygórzu na dystansie 10 kilometrów. Przewyższenie było dosyć konkretne, bo ponad 900 metrów n.p.m. - tłumaczyła Celińska.

- Drugie mistrzostwa odbyły się sześć dni później - dodaje. Tym razem Ania pokonała sześć kilometrów przy przewyższeniu 700 metrów n.p.m. Jak radzi sobie w tak ekstremalnych warunkach? Trudne momenty podczas biegu pozwala jej przezwyciężyć wizualizacja mety i czekającej tam rodziny.

Pasja do sportu a macierzyństwo

Ania jest mamą prawie trzyletniej Amelki. Jak udaje jej się łączyć pasję do sportu z macierzyństwem? Co zmieniło się w życiu biegaczki po urodzeniu dziecka? - Noce są nieprzespane, jak to każda mama wie, praca przy dziecku to jest dużo pracy fizycznej. Ten trening wymaga więcej odpoczynku - podkreśliła.

Przygotowując się do zawodów, Ania korzysta z kamizelki z obciążeniem i pokonuje w niej długie dystanse. - Biegacze górscy lubią bodźcować ten organizm w inny sposób i jest to na przykład takie obciążenie - tłumaczyła.

- W biegach górskich ważną rolę odgrywa waga startowa - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości