Sport i fitness

Więcej niż jazda na rowerze. Dlaczego warto się wybrać na Happy Bike Beskidy?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Piotr Wojtasik
Rowerowe love
Rowerowe loveDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Rower to nie tylko środek transportu. Odpowiedni model pozwala wykonywać niezwykłe ewolucje. Miłośnicy tego rodzaju sportu zaprezentują swoje umiejętności już w najbliższy weekend na Happy Bike Beskidy w Bielsko-Białej. Jednym z uczestników będzie Kamil Kobędzowski. Jak zaczęła się jego przygoda z ekstremalną jazdą na rowerze?

Ekstremalna jazda na rowerze

Kamil Kobędzowski ma 26 lat i niecodzienną jazdę na rowerze trenuje od 11 lat. Jego przygoda z tym sportem zaczęła się od wyczynu brata. - Przejechał całe boisko na jednym kole. Stwierdziłem [...], muszę tak spróbować i tak to się zaczęło. Trenowałem, trenowałem, zacząłem wymyślać nowe triki, organizować zawody - powiedział.

Zawodnik specjalizuje się w dyscyplinie nazywanej MTBstunt. - To są wyczyny rowerowe [...], jeździmy na prostej nawierzchni. (Wykonujemy) triki na przednim, tylnym kole, akrobacje. Używamy do tego rowerów bardzo standardowych, z wolnobiegiem, z hamulcami. Rowery są bardzo proste. Potrzebujemy równy plac, kreatywność, wyobraźnię i dużo zaangażowania - wyjaśnił Kamil.

W jakim wieku można zacząć naukę ekstremalnej jazdy na rowerze?

Dawid Godziek specjalizuje się w jeździe na tzw. ziemnych skoczniach. - Nazywa się to dirt jumping i slopestyle. To są ogromne przeszkody, lecimy 8 metrów nad ziemią. Często 10 metrów do przodu i wykonujemy w powietrzu akrobacje - powiedział zawodnik. Pokaz takich niezwykłych umiejętności będzie można zobaczyć podczas Happy Bike Beskidy i specjalnego show. - Sprowadzamy czołówkę polskich akrobatów rowerowych, można powiedzieć, i będziemy robić pokaz, będziemy pokazywać nasze najlepsze umiejętności. Będzie to jeszcze podsycone ogniem - dodał Dawid.

Choć taka jazda na rowerze wydaje się bardzo niebezpieczna, to mogą ją trenować również dzieci. - Można zacząć w wieku czterech lat lub mniej. Na jakiejś biegówce widuję dzieciaki, które już próbują - stwierdził.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości