Podjęli ekstremalną próbę przepłynięcia Kanału Catalina. "Przez kilka godzin nie poruszałam się do przodu"

Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski chcieli przepłynąć Kanał Catalina. Czy im się udało?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Niesamowity wyczyn ekstremalnych pływaków w USA
Niesamowity wyczyn ekstremalnych pływaków w USA
Leszek Naziemiec- lodowy pływak
Leszek Naziemiec- lodowy pływak
Lodowy pływak
Lodowy pływak
Dzikie pływanie Leszka Naziemca
Dzikie pływanie Leszka Naziemca
Polak pierwszy na świecie przepłynął lodową milę
Polak pierwszy na świecie przepłynął lodową milę
Rzucił wyzwanie Bałtykowi
Rzucił wyzwanie Bałtykowi
Polak, który opłynął Manhattan
Polak, który opłynął Manhattan
Polak z rekordem w pływaniu lodowym
Polak z rekordem w pływaniu lodowym
Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski podjęli podwójną próbę przepłynięcia 34-kilometrowego Kanału Catalina. Cel tego ekstremalnego wyzwania był szczytny - pływacy pragnęli zebrać środki na przeprowadzenie profilaktycznych badań USG dzieci z województwa pomorskiego. O swojej przygodzie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Piotrowi w programie towarzyszyła również jego żona, Beata Zwolińska.

Przeprawa przez Kanał Catalina

Na czym dokładnie polegało wyzwanie, które postawili przed sobą ekstremalni pływacy? - Ja zaczęłam od dość nietypowej strony, bo płynęłam w przeciwnym kierunku, z Los Angeles na wyspę Catalina, 13 sierpnia. Kolejnego dnia w nocy do wody wskoczył Piotr - wyjaśniała Aleksandra.

Choć wyobrażenie o wskakiwaniu do wody w mroku może budzić grozę wśród laików, to właśnie nocą ocean jest najspokojniejszy. A jak wyposażeni są pływacy? - Płyniemy w okularkach, czepku, slipkach. Tak naprawdę mamy światełko na czepku, spodenkach i kajak, który nas eskortuje - mówił Piotr.

Pływanie po otwartych wodach

Niestety, prądy były tak silne, że Aleksandrze nie udało się dokończyć przeprawy. - To jest żywioł i każdy, który podejmuje się tej próby, musi mieć taką świadomość. U mnie niestety te warunki były tak niesprzyjające i tak niekorzystne, że przez kilka godzin nie poruszałam się do przodu, tylko płynęłam w miejscu - wyjaśniała.

Po 18 godzinach pływaczka podjęła trudną decyzję o zakończeniu wyprawy. A jak sportowcy podczas takiego wyzwania radzą sobie z głodem? Tego dowiecie się z rozmowy w studiu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości