Sport i fitness

Aeroboxing, czyli połączenie boksu i fitnessu. Te ćwiczenia pomogą szybko spalić kalorie

Sport i fitness

Aeroboxing w niezwykły sposób łączy treningi sztuk walki z aerobikiem. Dzięki takiej innowacji w ciągu jednej godziny można spalić aż 600-700 kalorii! Dla kogo są przeznaczone te zajęcia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka, Monika Turemka.

Co to jest aeroboxing?

Aeroboxing nie jest nową techniką. Został on wymyślony w latach 90. w USA przez mistrza karate, Billy'ego Blanksa. Połączył on kroki aerobiku z treningami sztuk walki. Te wykonywane przy muzyce dynamiczne ćwiczenia, przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniają mięśnie ramion, nóg i tułowia, a także rozwijają szybkość, zwinność oraz wytrzymałość. Dla kogo są idealne takie treningi?

- To są dosyć popularne zajęcia szczególnie u osób takich, które są zestresowane i chcą w krótkim czasie się wyładować i spalić sporo kalorii - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Monika Turemka.

Jak wyglądają zajęcia z aeroboxingu?

W aeroboxingu dominują szybkie wymachy, wykopy, uniki oraz intensywne tempo. To wszystko sprawia, że podczas treningu rozwijane są mięśnie całego ciała, a równocześnie poprawiana jest wydolność organizmu . Ponadto, są to zajęcia dla wszystkich - chyba że ktoś boryka się z problemami serca, krążenia, bądź stawów.

- Paleta ludzi jest bardzo duża, od młodych dziewczyn po starsze osoby. (...) Nie tylko dziewczyny, bo panowie też przychodzą - mówiła trenerka aeroboxingu.

Każde zajęcia trwają godzinę. Pierwsze 5-10 minut to rozgrzewka. Później przez około 40 minut jest szybkie tempo zajęć, a następnie robi się takie ćwiczenia, jak brzuszki, pompki, przysiady, wzmacnianie pleców i rozciąganie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości