Zdrowie

Zabawki erotyczne dla zdrowia. W jakich schorzeniach mogą pomóc?

Zdrowie

Autor:
Patrycja
Sibilska

Zabawki erotyczne kojarzymy przede wszystkim z przyjemnością. Powstały po to, by do sypialni wprowadzić więcej namiętności. Nadal jednak u niektórych budzą wstyd i są skrzętnie ukrywane na dnie szafki nocnej. Na szczęście coraz rzadziej. Na szczęście i na zdrowie, bo - jak się okazuje - mają także działanie lecznicze.

Wstydliwa historia pozytywnych wibracji

Seksuolożka Brenda Love przypisywała wynalezienie wibratora potężnej władczyni Kleopatrze. Władczyni już w I wieku przed naszą erą miała używać do stymulacji naczynia robionego z wydrążonej tykwy wypełnionej pszczołami.

Pierwsze wibratory (zasilany silnikiem parowym „Manipulator” George’a Tylora i elektryczny „Percateur” Josepha Mortimera Granville’a) powstały w drugiej połowie XIX wieku. Z miejsca robiąc zawrotną karierę, mimo iż Amerykańskie Towarzystwo Medyczne sprzeciwiało się jakoby zdrowotnemu działaniu przyrządów do stymulacji. Jednak taka właśnie była idea powstania wibratorów. Producenci reklamowali swoje wyroby jako panaceum na wszelkie dolegliwości, a one szturmem zdobywały świat.

"Wibrator Barkera pozwala cieszyć się masażem w domu – orzeźwia nerwy i cały organizm, korzystnie wpływa na cerę i skórę głowy oraz eliminuje ból. Stymuluje krążenie (w naturalny sposób – bez lekarstw). Twój lekarz go zaleca."

Źródła historyczne podają, że wibratory używane były przez wiktoriańskich lekarzy jako skuteczny lek na kobiecą przypadłość, zwaną histerią czy też "dusznością maciczną". Wizyta u medyka i stymulacja urządzeniem doprowadzała pacjentki do orgazmu, a tym samym uwalniała od dolegliwości.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mimo że rewolucja obyczajowa lat 70. pokazała je wyłącznie jako narzędzia do osiągania ekstazy i bezpruderyjnie wskazała na przyjemność, jaką ich użycie dawało, dziś ponownie podkreśla się prozdrowotne działanie pozytywnych wibracji. Wielu specjalistów w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej zaleca swoim pacjentkom regularne użycie zabawek erotycznych.

Dzięki zastosowaniu poszczególnych gadżetów możemy poprawić erekcję, nawilżenie pochwy, a także sprawne utrzymanie moczu. Przy okazji odczuwać także lepsze doznania podczas stosunku. 

Seks zabawki prozdrowotne dla mężczyzn

Panowie, których dotyka problem z erekcją, często nie wiedzą, że wynika on z choroby. Zaburzenia wzwodu mogą pojawić się na skutek cukrzycy czy też nieprawidłowego krążenia. Ma to ogromny wpływ na samopoczucie psychiczne mężczyzn i ich partnerek, a w konsekwencji może prowadzić do rozpadu nawet najlepszego związku. Zanim na dobre pożegnają się więc z cielesnymi uciechami, powinni sięgnąć po gadżety erotyczne.

Bardzo skuteczne działanie mają wszelkiego rodzaju pompki próżniowe do penisa. Zasada ich działania jest prosta: polega na zasysaniu powietrza i tworzenia podciśnienia, które stymuluje członek do erekcji. W celu podtrzymania osiągniętego wzwodu stosuje się pierścienie i zaciski erekcyjne, które sprawiają, że pompowana krew nie cofa się, a erekcja pozostaje na takim samym poziomie. Aby nie spowodować uszkodzeń tkanek miękkich, pierścień powinien pozostać na członku nie dłużej niż 30 minut.

Najbardziej powszechnym problemem, w zasadzie kluczowym dla zdrowia seksualnego, jest prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Tu na pomoc przychodzi masażer. Masaż z jego użyciem zapobiega zapaleniu prostaty, ale również zmniejsza skutki przerostu gruczołu u bardziej zaawansowanych wiekiem panów.

Seks zabawki prozdrowotne dla kobiet

Panie także mogą wybierać spośród różnorodnych akcesoriów służących zdrowiu i satysfakcji. Bardzo popularne są kulki gejszy. Te dwie małe kulki dopochwowe po umieszczeniu w pochwie poruszają się wokół siebie, wywołując różnorodne doznania, w zależności od pozycji. Powodując ciągły stan pobudzenia seksualnego wzmacniają mięśnie Kegla odpowiedzialne za trzymanie moczu.

Alternatywą dla kulek gejszy może być jajeczko rekreacyjno-zdrowotne wraz z żelem do ćwiczeń - zabawka pozwalająca na wykonanie zabiegu elektrostymulacji w bezpiecznych, domowych warunkach. Jest skuteczniejszą alternatywą dla kulek gejszy, więc pozwoli na szybkie zniwelowanie problemów z nietrzymaniem moczu. Dzięki ćwiczeniom mięśni dna miednicy pozwala odczuwać intensywniejsze orgazmy. Jajeczko jest elastyczne, polecane przy tyłozgięciu i przodozgięciu.

Suchość pochwy to często występujący u kobiet problem. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku lubrykanty, ważne, by były na bazie wody. Podobnie jak skład lubrykantów, tak i materiał, z którego wykonane są zabawki erotyczne, ma ogromne znaczenie. Lekarze zalecają użycie tych wykonanych z silikonu medycznego. Unikać jak ognia należy natomiast wszystkich gumowych zabawek niewiadomego pochodzenia, bez atestów i certyfikatów.

Bardzo pomocnym gadżetem jest niewielkie didlo. Specjaliści mówią wręcz o codziennych kilkuminutowych sesjach z jego wykorzystaniem, kiedy kobieta zmaga się z pochwicą, czyli zaburzeniem polegającym na silnym zaciśnięciu mięśni pochwy, całkowicie uniemożliwiającym stosunek.

Wybór sex zabawek jest ogromny. Warto więc przyjrzeć się ofercie i wybrać dla siebie produkt, który pozwoli na czerpanie radości z seksu i zachowanie zdrowia intymnego na długie lata.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

Pozostałe wiadomości