Związki i seks

Dzień rozwodów - tego dnia wiele małżeństw może zawisnąć na włosku

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
rozwód
Peter Dazeley/Getty ImagesDzień rozwodów

Jeśli zastanawiacie się, co czeka was w najbliższym czasie, prawdę powiedzą wam… gwiazdy. Astrologowie każdego roku przypatrują się niebu i ustalają, jakie dni będą nam sprzyjać, a które wręcz przeciwnie - dostarczą negatywnych emocji. Jak się okazuje, brytyjscy specjaliści wyznaczyli także dzień, w którym małżeństwa podejmą ostateczną decyzję o rozwodzie. Na kiedy przypada?

Dzień rozwodów – tego dnia o rozstaniu pomyśli wiele małżeństw

"Divorce day", czyli "dzień rozwodów" to pojęcia, które powstało w Wielkiej Brytanii. Według statystyk moment, w którym najwięcej małżeństw podejmuje decyzję o rozstaniu, przypada w pierwszy dzień roboczy w styczniu. W 2022 roku data ta uległa jednak zmianie. Jaki miesiąc może być ryzykowny dla związków z problemami?

Dzień rozwodów – kiedy przypada?

Przez długi czas "Divorce Day" przypadał na początek nowego roku. Dlaczego? To zazwyczaj w styczniu wiele nieszczęśliwych par postanawia zamknąć pewnie rozdział i zakończyć, to co złe. Według "The Independent" ma to także związek z próbami ratowania małżeństwa w okresie świątecznym. Gdy parze nawet magia Bożego Narodzenia nie pomaga zażegnać kryzysu, po powrocie do codzienności droga jest tylko jedna – rozstanie.

Rozwody

Rozwody 50+
Rozwody 50+Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Styczeń mamy już za sobą, jak się jednak okazuje, w tym roku papiery rozwodowe składane będą także na wiosnę. Zdaniem ekspertów, "Divorce Day" przypadnie na 6 kwietnia i najbardziej dotknie Brytyjczyków. Wpływ na to będzie miała nowa ustawa umożliwiająca rozwód bez orzekania o winie ("No-Fault Divorce bill"). Dokument ten zmieni prawo rozwodowe w Anglii i Walii, gdyż do tej pory rozwód możliwy był tylko z orzekaniem o winie i przyznawano go w przypadkach: irracjonalnego zachowania, cudzołóstwa, pięciu lat separacji bez zgody, dwóch lat separacji za zgodą lub opuszczenia małżonka. 

To największa reforma w prawie rozwodowym w ciągu ostatnich 50 lat i zapisze się w historii. Nowa legislacja jest bardzo wyczekiwana, ponieważ pozwala parom na rozwód bez orzekania o winie. W świetle nowego prawa pary mogą wspólnie wnieść o rozwód, a jako jego przyczynę podać "bez winy"

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Peter Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości