Profilaktyka zdrowia

Jak obniżyć po posiłku poziom cukru we krwi? To prostsze niż wcześniej uważano

Profilaktyka zdrowia

Źródło:
tvn24.pl
Jedzenie

Mamy dobrą wiadomość dla cukrzyków. Według najnowszych badań wystarczy kilkuminutowy spacer po posiłku, by zmniejszyć poziom cukry we krwi. Jak to możliwe?

Spacer zbawienny na obniżenie poziomu cukru we krwi

Portale medyczne rozpisywały się, że aby obniżyć poziom cukru we krwi, należy zwiększyć aktywność fizyczną, np. udając się na intensywny trening. Natomiast - jak podaje tvn24.pl - z metaanalizy siedmiu badań opublikowanej przez "Sports Medicine" wynika, że wystarczy od dwóch do pięciu minut spaceru po posiłku.

- Można zrobić dla siebie nawet coś małego, żeby czerpać z tego korzyści, nawet jeśli są to tylko małe kroki - przekonuje w wypowiedzi dla "New York Timesa" dr Kershaw Patel, kardiolog z Houston Methodist Hospital, który nie uczestniczył w badaniach.

Tę zasadę warto wprowadzić na co dzień - kiedy pracujemy w biurze lub zdalnie.

Zobacz wideo: Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Ruch po posiłku a obniżenie poziomu cukru

Co więcej, jak przytacza tvn24.pl, badania przeprowadzone wśród osób, które nie miały cukrzycy typu drugiego ani tzw. stanu przedcukrzycowego udowodniły, że nawet jeśli nie udamy się na spacer, a po prostu wstaniemy od stołu, to już zadbamy o nasze zdrowie. - Oczywiście spacer daje lepsze efekty, a im jest on bardziej intensywny, tym lepiej. Wynika to z tego, że mięśnie spalają nadmiar cukru, jaki w organizmie jest wydzielany po posiłku - tłumaczy Jassie Inchauspe, autorka książki "Glucose Revolution: The Life-Changing Power of Balancing Your Blood Sugar".

Jak dodaje specjalistka, każdy wysiłek fizyczny, w tym prace domowe, pomagają obniżyć poziom cukru we krwi. Zachęca też nie tylko do 5-mintowych spacerów, lecz i tych dłuższych, trwających 60-90 minut, a także do jazdy na rowerze.

Więcej na ten temat przeczytasz na TVN Meteo.

Zobacz wideo: Przekąski i słodycze dla cukrzyków

Przekąski i słodycze dla cukrzyków
Przekąski i słodycze dla cukrzyków Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości