Mężczyźni operują swoje miejsca intymne. "Widzimy, co jest piękne i dążymy do tego"

Źródło: Dzień Dobry TVN
O intymnych operacjach i polskim wstydzie
O intymnych operacjach i polskim wstydzie
Czy można przewidzieć efekty operacji nosa?
Czy można przewidzieć efekty operacji nosa?
Modelka szczerze o operacji biustu
Modelka szczerze o operacji biustu
Laluna Unique o operacjach plastycznych
Laluna Unique o operacjach plastycznych
Nasze wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać normatywne ciało, nie omijają genitaliów. Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na operacyjną "poprawę" swoich miejsc intymnych. Dlaczego to robią i jak wyobrażają sobie doskonałego penisa lub waginę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dziennikarką i ekspertką intymności Magdaleną Kuszewską oraz psychologiem i seksuologiem klinicznym dr. Robertem Kowalczykiem.

Jak mówić o miejscach intymnych?

Magdalena Kuszewska postanowiła przyjrzeć się temu, co mimo swej naturalności i przyziemności, stanowi tabu tak silne, że dosłownie niewymawialne - naszym genitaliom. Tak właśnie powstała książka "Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych".

- Parę lat temu zrobiłam reportaż do Newsweeka o powiększaniu penisa kwasem hialuronowym. I co się okazało po zrobieniu wywiadów z lekarzami z Łodzi, Warszawy, Bydgoszczy? Otóż okazało się, że 90 proc. tychże pacjentów ma rozmiar w normie albo większy. Czyli w grę wchodzą czynniki emocjonalne - powiedziała Magdalena Kuszewska.

Autorka książki przyznała, że mądrzy lekarze nierzadko odsyłają swoich pacjentów i pacjentki do psychologów czy seksuologów.

Operacje plastyczne miejsc intymnych

Obecny w studiu dr Robert Kowalczyk zwrócił uwagę na dwa czynniki, które mogą popychać ludzi do decydowania się na plastykę miejsc intymnych - zawstydzanie i obserwowanie otoczenia. - Widzimy, co jest piękne, co jest estetyczne i też dążymy do tego - wyjaśnił, po czym podał przykład: - Tutaj mówimy o wielkości penisa, że duży penis jest takim penisem, który jest najbardziej pożądany. Dlaczego? No najczęściej tak to jest w pornografii pokazywane - mówił.

- Nawet w takich dyskusjach publicznych, wśród ludzi światłych, wykształconych, pojawia się skojarzenie męskiego niepowodzenia albo męskiego kompleksu z małym siusiakiem, że na pewno kupił sobie taki samochód, bo ma za małego - podawał kolejne przykłady utartych wyobrażeń Marcin Prokop.

Czy plastyka miejsc intymnych ulega modzie? Tego dowiecie się z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości