Jak trzymać leki?
Szafka z lekami to miejsce, w którym często panuje spory rozgardiasz. Sylwia Majcher jest zdania, że, aby uniknąć bałaganu, farmaceutyki najlepiej jest przechowywać w przezroczystych pojemnikach - z tworzywa sztucznego lub szklanych. - Grupujemy sobie leki. To jest bardzo wygodne w momencie, kiedy np. w nocy dziecko dostaje gorączki, kiedy boli nas gardło. Od razu wiemy, co gdzie mamy - powiedziała Sylwia Majcher.
Leki
Nasza rozmówczyni dodała, że warto co jakiś czas przejrzeć leki i sprawdzić ich datę ważności. - Większość leków powinniśmy wyrzucić w momencie, kiedy data przydatności mija, [...], szczególnie leki, które są otworzone. Bardzo często mamy leki, które otworzyliśmy, przez chwilę były wykorzystywane, a gdy przeczytamy etykietę, okazuje się, że ten lek mógł być wykorzystywany np. tylko siedem dni po otwarciu - dodała nasza rozmówczyni.
Czy leki można trzymać w kuchni?
Ogromne znaczenie ma także to, w którym pomieszczeniu przechowujemy apteczkę. - Nie powinniśmy przechowywać w łazience. To jest częsty błąd, dlatego, że tam jest wilgoć, temperatura nam się zmienia. Łazienka to jest pomieszczenie, gdzie mamy najcieplej - tłumaczyła Sylwia Majcher.
Znacznie lepsza będzie kuchnia. - Ale z dala od piekarnika, gdzie temperatura się zmienia, z dala od lodówki, gdzie znowu jest trochę chłodniej i z dala od płyty kuchennej, czyli wysoko, ale nie też przy tych wszystkich urządzeniach, które pracują i zmieniają temperaturę, bo leki reagują, wpływa to na ich jakość - dodała.
O czym jeszcze warto pamiętać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 45-letni milioner chce mieć ciało 18-latka. "Średnio organy odmłodzono na razie o pięć lat"
- Energetyki tylko dla osób powyżej 16. roku życia? Ministerstwo Zdrowia: "Ryzyko negatywnych skutków"
- Niespodziewanie zaczął mówić z obcym akcentem. Winny był rak prostaty
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News