Skóra kobiet w ciąży jest kapryśna - mówi dr nauk medycznych Carmen Vincent, dermatolog i konsultant marki Pharmaceris. Nie u każdej kobiety ciąża wpływa niekorzystnie na skórę. Kiedyś mówiło się, że jeśli kobieta spodziewa się chłopca, skóra będzie piękniała, a jeśli dziewczynki - skóra będzie brzydła. Nie ma jednak potwierdzenia w badaniach na taką tezę. Jedno jest pewne, w trakcie ciąży zalecana jest ostrożna pielęgnacja skóry.
W wyniku nieudanych i lekkomyślnych skoków do wody, co roku w Polsce ponad 700 osób ulega urazom kręgosłupa. Około 30 proc. z nich doznaje urazu rdzenia kręgowego, a to oznacza kalectwo. Sebastian "Sebol" Luty to młody człowiek, który w grudniu 2004 roku wyjechał na Hawaje za dziewczyną. Niestety pierwszego dnia po przylocie złamał kręgosłup. Teraz jeździ na wózku.
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, chorobą metaboliczną charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, np. nerek, serca, naczyń krwionośnych i oczu. Celem tegorocznej akcji jest zwiększenie świadomości w społeczeństwie na temat cukrzycy u dzieci i młodzieży.
12 listopada minęło 21 lat od narodzin pierwszego w Polsce dziecka, które przyszło na świat w wyniku zapłodnienia in vitro. Metoda ta wciąż budzi w Polsce wiele kontrowersji.
Po czym można poznać dobrego ginekologa? Czy praca ginekologa jest ciężka? Czy mężczyzna ginekolog lepiej rozumie kobiety niż inni mężczyźni? O granicach intymności porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z ginekologami: Dariuszem Goździem i Jarosławem Niemoczyńskim.
Największe polskie sieci handlowe zamieszczają na etykietach obrazkowe informacje o wartościach odżywczych produktów. Kolorowe piktogramy przedstawiają, w jakim procencie kupowany produkt pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki. Czy informacjom zawartym na opakowaniach produktów żywnościowych można ufać?
Mimo iż kobiety bardziej niż mężczyźni dbają o higienę, to bakterie czterokrotnie częściej gromadzą się na ich dłoniach, niż na dłoniach mężczyzn. Dlaczego? Powodem, dla którego bakterie wolą kobiety są kosmetyki. Kobiety częściej z nich korzystają, przez co skóra traci odporność.
Tajemnica młodego wyglądu i piękna tkwi we właściwie skomponowanym jadłospisie, zawierającym witaminy i pierwiastki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Skąd bierze się niechęć kobiet do badań cytologicznych? Jak często kobiety powinny robić takie badanie? Badania cytologiczne najlepiej przeprowadzać raz na trzy lata. Jest ono bezbolesne i polega na pobraniu przez lekarza wymazu za pomocą odpowiedniej szczoteczki. Cytologia pozwala wykryć stany przednowotworowe lub początkowe stany nowotworowe, które można wyleczyć. Na wynik badania czeka się około tygodnia.
Biorę środki antykoncepcyjne od siedmiu lat. Lekarz ginekolog zalecił mi badania kontrolne. Okazało się, że mam podwyższone współczynniki wątrobowe. Niestety nie wiem, jaką dietę powinnam zastosować. Bardzo proszę o pomoc - pisze do Dzień Dobry TVN 25-letnia Mariola. Co na to nasz ekspert, dietetyczka Dorota Osóbka.
Najważniejsze w leczeniu trądziku jest ustalenie przyczyny. Wykwity pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, pleców i ramion, co jest związane z występowaniem w tych miejscach dużej ilości gruczołów łojowych. Do jakiego specjalisty powinniśmy się udać w pierwszej kolejności - kosmetyczki czy dermatologa?
Wiola Sawicz urodziła się z wadą genetyczną - zespołem Turnera. Jest malutka. Ma tylko 140 cm wzrostu. - Taniec, muzyka i śpiew to od zawsze była moją pasją - mówi gość. Dlatego z pewnością ucieszyło ją spotkanie w studiu Dzień Dobry TVN z tancerzem Stefano Terrazzino.
Patrząc na tę niesamowitą obrazkową historię narysowaną ręką Mikołaja, trudno uwierzyć, że bohater przedstawionego reportażu, ma kłopoty z komunikacją. O Mikołaju porozmawialiśmy z małżeństwem psychologów, dr Anną Waligórską i jej mężem Michałem Waligórskim, którzy zajmują się chorymi na Zespół Aspergera.
Ciężką pracę na siłowni można wspomóc odpowiednio dobranymi odżywkami i suplementami diety. Jednak decydując się na zażywanie "wspomagaczy" warto podeprzeć się pomocą specjalisty, który pomoże nam w doborze odpowiedniego preparatu.
HCV jest najgroźniejszym wirusem powodującym zapalenie wątroby typu C. W Polsce jest około 730 tysięcy zakażonych. wykrywalność tego wirusa w Polsce jest znikoma pod tym znajdujemy się na jednym z ostatnich miejsc w Europie.
Dzięki nowopowstałym stronom internetowym pacjenci mogą ocenić swoich lekarzy. W środowisku lekarzy, fora te są mało popularne. W studiu poznaliśmy dwa różne punkty widzenia na ich temat.
Światowa Organizacja Zdrowia ocenia, że obecnie mamy trzeci stopień zagrożenia pandemią grypy. Naukowcy nie pytają już "czy", ale "kiedy" wybuchnie - podkreślali specjaliści ds. chorób zakaźnych na konferencji prasowej w Warszawie.
W Polsce jest ponad 20 szkół jazdy dla osób niepełnosprawnych. Firmy motoryzacyjne starają się też jak najbardziej dostosować swoje samochody do użytku przez osoby niepełnosprawne. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kajetana Kajetanowicza i Macieja Węsławskiego, z którymi dyskutowaliśmy o ich doświadczeniach z osobami niepełnosprawnymi za kierownicą.
W warszawskim hotelu Radisson w dniach 12-13 grudnia odbędzie się międzynarodowa konferencja pod hasłem. „Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz”. O nowoczesnej chirurgii plastycznej rozmawialiśmy z inicjatorem konferencji Dr n. med. Andrzejem Sankowskim.
O Bezpłodności, niepłodności i in vitro rozmawialiśmy z psychologiem Bogdą Pawelec pracującą z osobami chorującymi na niepłodność, Blanką Żukowską przewodniczącą Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodości i Wspierania Adopcji i ginekologiem Jarosławem Niemoczyńskim.
Jeżeli obecna tendencja zachorowań się utrzyma, nowotwór już za dwa lata stanie się światowym zabójcą numer jeden. Do 2030 roku co najmniej 75 milionów ludzi na świecie będzie cierpieć na chorobę nowotworową.
W cyklu Zielone Drzwi gościliśmy dziś Justynę Steczkowską. Piosenkarka przekazała na ręce Ani Maruszeczko czek z pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży jej płyty "Puchowe kołysanki" - kwota zasiliła konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam". 10% wpływów ze sprzedaży albumu przeznaczone jest na rzecz fundacji.
Dlaczego powinniśmy jeść ryby, jakiego karpia najlepiej kupić by zachwycił nas jego smak i dlaczego śledź jest w Polsce niedoceniony. O wszystkim tym rozmawialiśmy z dr n. med. Agnieszką Jarosz i dietetykiem Ewą Ceborską.
Doktor Piotr Gryglas odpowiadał w programie Dzień Dobry TVN na pytania widzów, dotyczące powikłań po szczepieniach, przyczyn bólu żołądka oraz przygotowania małego dziecka do wyjścia na mróz.
W Internecie powstał nowy serwis społecznościowy, poświęcony tym razem chorobom - naszechoroby.pl. Doktor Dariusz Sarti uważa, że taki serwis jest potrzebny, ale może służyć zachowaniom hipochondrycznym. Poza tym, w tym serwisie mogą pojawić się oferty rozmaitych znachorów. Tam, gdzie kończy się medycyna, zaczyna się magia - mówi. Co o tym sądzi psycholog Katarzyna Korpolewska?
Dlaczego coraz więcej młodych kobiet pali? - Bo kiedy trzymają w ręku papierosa, czują się trendy - wyjaśnia terapeuta uzależnień Anna Maria Ciechowicz. Dzięki papierosowi kobieta ma co zrobić z rękami, gdy bark jej poczucia pewności. Papieros stał się elementem wizerunku młodej, wyzwolonej Polki.
Lekarze z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy przeprowadzili pionierską operację wszczepienia specjalnego stymulatora pacjentowi chorującemu na depresję. To urządzenie wielkości pudełka od zapałek emitujące prąd, który pobudza ośrodek wydzielania serotoniny oraz układ limbiczny, odpowiadający za nasz temperament. Czy to urządzenie pomoże chorym na depresję?