Materiał promocyjny

Jak nie przytyć w wakacje, nie rezygnując z przyjemności? "Dobrze by było aż takiej rewolucji nie robić"

Jak liczyć kalorie latem?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje, urlop, wypoczynek - czekamy na to cały rok. Warto jednak pamiętać, że chwile słodkiego zapomnienia na urlopie mogą nas kosztować dodatkowe centymetry i kilogramy. Jak tego uniknąć? Czy kontrolowanie diety i wagi na urlopie jest możliwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dietetyk - specjalista ds. żywienia człowieka, ekspert Fitatu Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska.

Liczenie kalorii. Jak to robić latem?

Liczenie kalorii może być sposobem na codzienne odżywanie. Nie rezygnujemy z ulubionych potraw, a po prostu liczymy nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jak to robić? Dietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka i ekspert Fitatu Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska zaznaczyła, że wszystko zależy od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

- Żeby utrzymać wagę, pomóc mogą aplikacje do liczenia kilokalorii, gdzie możemy sobie ten bilans dzienny ładnie oszacować - tłumaczyła w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry Wakacje. - Można jeść wszystko, kwestia tego, jakie to są ilości, porcje, [...], jak ładnie sobie to wkomponujemy w bilans kaloryczny - podkreśliła Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska.

Jedną z takich aplikacji jest Fitatu – najpopularniejszy kalkulator kalorii i dieta. Możesz ją pobrać za darmo i korzystać z takich funkcji, jak: licznik kalorii i kalkulator wartości odżywczych, dziennik odżywiania i monitor utraty wagi, szybkie dodawanie produktów za pomocą skanera kodów kreskowych czy przypomnienia o piciu wody. Fitatu posiada też największą bazę produktów i potraw w Polsce oraz polskie miary użyteczne np.: łyżka, opakowanie, sztuka, szklanka, garść, kromka.

Odżywianie na wakacjach

Dietetyk poradziła też, by na wakacjach starać się nie rezygnować z regularnych ilości i pór spożywania posiłków, które mieliśmy ustalone jeszcze przed wyjazdem na urlop. - Jeżeli chodzi o ilość posiłków i pory karmienia - dobrze by było aż takiej rewolucji nie robić - powiedziała ekspertka Fitatu. Tu przydatne mogą okazać przypomnienia o posiłkach oraz funkcja postów przerywanych. Dostępne są w Fitatu Premium. Pomogą oprzeć się wakacyjnym pokusom.

Lato i wyjazdy to idealny moment na uprawiane sportów na świeżym powietrzu, dzięki którym zapewnimy sobie dzienną dawkę ruchu. - Jak jesteśmy nad morzem to zajmujemy się sportami wodnymi, w górach starajmy się wyrabiać jak największą ilość kroków, jak więcej spalimy, to możemy więcej zjeść - dodała Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska.

Jak policzyć własne zapotrzebowanie kaloryczne? Ile płynów spożywać? Zobacz całą rozmowę ze specjalistką ds. żywienia człowieka w naszym materiale wideo.

Jak nie przytyć w wakacje? Czat zakończony

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości