Zdrowie

Amerykańska modelka straciła nogi. To poważne powikłania po COVID-19

Zdrowie

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
radiozet.pl
Kobieta z amputowaną nogą

Carolyn Claire Bridges to młoda amerykańska modelka, która w wyniku poważnych powikłań po zakażeniu koronawirusem, musiała poddać się amputacji kończyn. Dziewczyna przekuwa osobistą tragedię w misję i pokazuje na Instagramie proces powrotu do zdrowia.

Powikłania po COVID-19. Amerykańska modelka straciła obie nogi

Carolyn Claire Bridges od urodzenia borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przyszła na świat z wrodzoną wadą serca, która w połączeniu z zakażeniem COVID-19 doprowadziła do poważnych komplikacji. U początkującej modelki zdiagnozowano niewydolność nerek, zapalenie mięśnia sercowego, a także niedostateczne natlenienie organizmu. Sinica, kwasica, zapalenie płuc oraz rabdomioliza to kolejne pojawiające się u 21-latki powikłania, na skutek których lekarze zdecydowali o amputacji kończyn dziewczyny poniżej kolan.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Po operacji i dwóch miesiącach dalszej walki o zdrowie, Carolyn mogła wreszcie rozpocząć rehabilitację. Wróciła do domu w dniu swoich 21. urodzin.

Carolyn Claire Bridges straciła nogi. Modelka dzieli się swoją historią na Instagramie

Problemy zdrowotne i amputacja kończyn nie odebrały Carolyn Claire Bridges radości z życia. W sieci relacjonuje poszczególne etapy powrotu do pełni sił i wspiera tych, którzy mają podobne zmartwienia. Na jej Instagramie znajdziemy zarówno obrazy ze szpitalnego łóżka, jak i rodzinne, pełne ciepła kadry z domu, w którym 21-latka na nowo uczy się funkcjonować.

- Jestem z ciebie taki dumny i zainspirowany tobą. W ciągu dwóch miesięcy pokonałaś więcej przeciwności, niż ktokolwiek z nas mógłby sobie wyobrazić w życiu. Zanim się obejrzysz, znowu będziesz się wspinać - czytamy we wzruszającym wpisie ojca modelki.

Carolyn Claire Bridges wymaga leczenia i długotrwałej rehabilitacji. Tata Amerykanki założył zbiórkę pieniędzy na portalu GoFoundMe. Dochód z niej zostanie przeznaczony między innymi na zakup protez.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadia Ramahi/Getty Images

Pozostałe wiadomości