Materiał promocyjny

Bonding, czyli szybka i niedroga korekta uśmiechu. "Jest to plomba na zewnątrz zęba"

DD_20240229_Zeby_REP
Zdrowe i piękne zęby to wizytówka każdego z nas. Co w przypadku, gdy kształt lub kolor uzębienia jest niezadowalający? Jak poradzić sobie z eliminacją ubytków? Odpowiedzią na te pytania jest bonding. W Dzień Dobry TVN gościliśmy dr. n. med. Piotra Rożniatowskiego, który wyjaśnił na czym dokładnie polega ten zabieg.

Bonding zębów - na czym polega?

Każdy z nas marzy o pięknych i zdrowych zębach. Idealnym rozwiązaniem jest bonding, który jest jedną najnowocześniejszych technik poprawy uśmiechu. - Jest to zabieg zupełnie bezbolesny, który jest wykonywany bez znieczulenia - wyjaśnił dr n. med. Piotr Rożniatowski.

Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu powierzchni zęba, następnie jej pokryciu i wymodelowaniu materiałem złożonym. - Chodzi o minimalne korekty zębów - podkreślił dr n.med. Piotr Rożniatowski.

Dzięki bondingowi możemy korygować wszelkie defekty wizualne zębów, takie jak pęknięcia, ukruszone korony czy przebarwienia. Zabieg ten pozwala także zmienić kolor czy kształt uzębienia, a także zmniejszyć lub zamknąć diastemę.

- Inaczej mówiąc, to jest plomba na zewnątrz zęba, wykonywana estetycznym materiałem. Zupełnie nieinwazyjnie, czyli bez wcześniejszego szlifowania zębów - podkreślił nasz ekspert.

Bonding – najważniejsze informacje

Efekty bondingu są widoczne od razu, a sam zabieg można wykonać podczas jednej wizyty u stomatologa. - To jest działanie jednowizytowe. Bardzo często najpierw odbywa się konsultacja i omówienie potrzeb pacjenta. Później umawiamy się na wizytę, na której wykonujemy całą pracę - powiedział stomatolog, podkreślając, że czas wizyty jest indywidualny.

Nasz gość zaznaczył, że zdejmowanie bondingu również jest nieinwazyjne. - Zdejmujemy go specjalnymi narzędziami, często wiertłem, jednak spokojnie, to nie jest bolesny zabieg - wyjaśnił dr n.med. Piotr Rożniatowski, lekarz Medicover Stomatologia.

Poprawa kondycji zębów - czat z lekarzem

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości