Jeremy Clarkson to dziennikarz najbardziej kojarzony z programem "Top Gear". 64-latek niedawno wyznał, iż niedawno mierzył się z problemami zdrowotnymi, na skutek których trafił do szpitala. Objawy, których doświadczył przypominały zawał serca. W jakim stanie jest dziennikarz?
Tachykardia to stan, w którym serce bije częściej niż 100 razy na minutę. Jej powodem może być nadmierny wysiłek, stres, ale również nieprawidłowości w działaniu organizmu. Częstoskurcz jest przypadłością, którą należy leczyć, ponieważ może prowadzić nawet do zatrzymania krążenia i śmierci chorego. Dowiedz się więcej w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
"Mamy dwukrotnie większą śmiertelność niż pozostałe kraje Europy Zachodniej".
Zaburzenia rytmu serca to dość często diagnozowany problem. Schorzenie można skutecznie leczyć dzięki tzw. ablacji. Na czym dokładnie polega zabieg? Jakie są jego rodzaje?
Kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza?
Świat obiegła smutna informacja. W wieku 30 lat nieoczekiwanie odszedł Mike Heslin, aktor znany z serialu "Special Ops: Lioness". Wiadomość potwierdził mąż gwiazdora. "Poznanie ciebie było najlepszym, co spotkało mnie w życiu".
"Poziom stresu i lęku w ostatnich dniach osiągnął maksimum".
Co jeszcze się wydarzyło?
30-latka wprawiła pracowników lotniska w osłupienie.
Piotr Nikodem Rudziński jest kardiologiem. Specjalista udaje się właśnie na Madagaskar, aby pomagać i leczyć potrzebujących. O swojej misji oraz powodach wyjazdu lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
"Positive Ways" to wyjątkowa akcja charytatywna. W jej ramach zbierane są pieniądze na leczenie dzieci z wadami serca. Cała impreza odbywa się otoczeniu przepięknych i bardzo szybkich samochodów. Co warto wiedzieć o tej wyjątkowej inicjatywie?
Ból głowy utrudniał Oli prawidłowe funkcjonowanie. Jaką diagnozę usłyszała i jak się czuje?
Renata Gabryjelska to nie tylko modelka i aktorka, ale także reżyserka, która wspinała się po Himalajach i przebiegła półmaraton. Jej intensywne tempo życia zostało jednak wystawione na próbę, gdy dowiedziała się o wadzie serca. O tym, jakie były pierwsze objawy choroby opowiedziała w Dzień Dobry TVN. W programie gościliśmy również kardiologa Piotra Lodzińskiego, który wyjaśnił, czym jest zabieg ablacji.
W momencie ataku kładł się na scenie.
Kiedy warto pójść na pierwsze EKG?
Chłopiec ma rzadką chorobę - kardiomiopatrię restrykcyjną.
W leczeniu zaburzonego rytmu serca aktorce pomagła ablacja. Na czym polega ten zabieg?
Zabieg nie tylko poprawia jakość życia pacjentów, ale też chroni przed nagłą śmiercią.
- Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci - informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Niewydolność serca to problem, z którym zmaga się nawet półtora miliona Polaków. Choroby nie da się wyleczyć, ale można nad nią zapanować. Natomiast brytyjscy naukowcy wykazali, że ryzyko wystąpienia schorzenia jest możliwe do oszacowania dzięki prostemu badaniu krwi.
15 lat temu odszedł prof. Zbigniew Religa.
Kwasy omega-3 mają zbawienny wpływ na działanie organizmu. Wspomagają pracę układu krążenia, chronią przed zawałem serca czy udarem. Najnowsze badania pokazują jednak, że suplementy wzbogacone o te związki mogą być niebezpieczne. Do jakich wniosków doszli naukowcy?
W chrześcijańskiej szkole w USA doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Podczas meczu koszykówki jeden z nastolatków gorzej się poczuł i niespodziewanie stracił przytomność. Do akcji ratunkowej niemal od razu ruszył 17-letni Polak Szymon Koszyca.
Już pod koniec stycznia 2024 roku, Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 32. Tym razem głównym celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W studiu Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak przybliżył nam szczegóły nadchodzącej zbiórki.
Troje lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego zaangażowało się w misję pomocy pacjentom kardiologicznie chorym w Kigali w Rwandze. Ich głównym celem jest stworzenie tam samodzielnej jednostki wykonującej operacje kardiochirurgiczne, a także przeszkolenie personelu medycznego. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy anestezjolog lek. Monikę Rosiński oraz kardiochirurga dr. n. med. Wojciecha Karolaka, którzy opowiedzieli nam, co zostali na miejscu, a także, na jakie choroby serca najczęściej chorują mieszkańcy Rwandy.
Jego zdaniem dobra kondycja opiera się na trzech filarach.
Nieustannie od 1985 roku w Polsce realizowana jest "Akcja Serce". Polega ona na lotach, które transportują narządy niezbędne do ratowania ludzkiego życia. W akcję angażują się m.in. wojskowi piloci oraz transplantolodzy. O szczegółach tej pięknej inicjatywy opowiedziały w materiale Dzień Dobry TVN osoby, które biorą udział w akcji oraz pacjentka Justyna Leszczyńska.
Mikroplastik jest praktycznie wszędzie. Jego drobinki znajdowane są w jedzeniu, wodzie, a nawet ludzkim ciele. Najnowsza analiza pokazała, że może się on gromadzić również w sercu. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Zalety sauny parowej najbardziej docenią osoby mające problemy z drogami oddechowymi oraz osłabionym sercem. Korzystanie z niej pozytywnie wpływa również na samopoczucie. Co ciekawe, można ją zbudować samodzielnie – domowa sauna parowa to luksus, na który każdy może sobie pozwolić.
Yulia miała poważne problemy z sercem i potrzebowała przeszczepu. Rok temu przeszła zabieg. Dawcą narządu okazał się Polak. To pierwszy taki przypadek w historii. Jak obecnie czuje się kobieta? Dowiecie się tego z naszego materiału.