Polska

  Polska

  Na czwartek zapowiadane są opady śniegu w południowo-wschodniej części Polski. Na termometrach od -12 stopni C w Suwałkach do 5 stopni C we Wrocławiu. O poranku możliwe mgły.

  Na wtorek synoptycy zapowiadają opady śniegu na północy, w centrum i na zachodzie kraju. Na termometrach od -15 stopni C w Suwałkach do -6 stopni w Rzeszowie.

  Jaka będzie pogoda w pierwszych dniach lutego? Orientacyjną prognozę na najbliższy tydzień przekazał rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. W środę i czwartek należy spodziewać się ocieplenia, natomiast już od piątku ma powrócić zimowa aura. Najbliższe dni będą szczególnie trudne dla kierowców, ponieważ na drogach będzie ślisko.

  Synoptycy na czwartek zapowiadają opady śniegu na wschodzie, w centrum i na południu Polski. Na termometrach od -3 stopni C w Suwałkach do 2 stopni C w Szczecinie i we Wrocławiu.

  Polski rząd zdecydował się na zmianę, zgodnie z którą zwolnione z obowiązku kwarantanny są osoby przekraczające granicę naszego kraju. Warunkiem jest jednak posiadanie negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Kto jeszcze nie będzie musiał odbyć kwarantanny po powrocie do Polski? Oto szczegóły.

  Czwartek upłynie pod znakiem rozpogodzeń, ale nawet tam, gdzie niebo spowiją chmury, nie należy spodziewać się opadów. Będzie - zwłaszcza w porównaniu z minionym weekendem - bardzo ciepło. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 9 w Szczecinie. Wiać będzie umiarkowanie z południowego zachodu.

  Nadciąga kulminacja fali arktycznego chłodu. Przy kilkunastostopniowym mrozie w najcieplejszych chwilach dnia, nocami temperatura będzie spadać poniżej -20 stopni Celsjusza. Niedziela przyniesie pogodną aurę w całym kraju. W Tatrach i Beskidach dosypie śniegu. Termometry pokażą od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby wiatr.

  Na piątek synoptycy zapowiadają opady śniegu niemal w całej Polsce. Temperatura na północno-wschodnim krańcu Polski spadnie do -10 stopni C, w centrum do -5 stopni C. Najcieplej będzie w Szczecinie - tam na termometrach 0 stopni C.