Polska

  Polska

  Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością opublikowało drugie wydanie raportu sporządzonego na podstawie prognoz dotyczących przyszłości naszego kraju. Dane zostały opracowane na podstawie wyników wyszukiwarki Google. Jak zatem zmieni się Polska w ciągu 100 lat? Ile osób będzie żyło? Czy uderzy w nas asteroida? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się Maciej Jagaciak, inżynier i współtwórca raportu.

  Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała z Czechami 5:0 w towarzyskim meczu rozegranym w hiszpańskiej Kartagenie. Był to drugi i ostatni sparing zespołu trenerki Niny Patalon podczas zgrupowania w Hiszpanii. Z kolei w miniony piątek biało-czerwone piłkarki zremisowały z Finlandią 2:2. W studiu Dzień Dobry TVN sportsmenki opowiedziały o swoim sukcesie.

  Mecz Polska-Słowacja rozpocznie zmagania naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Spotkanie na stadionie w Sankt Petersburgu zaczyna się o godz. 18:00. Nie wszyscy jednak są kibicami futbolu. Dla osób niezainteresowanych występem biało-czerwonej drużyny w ramach Euro 2020 przygotowaliśmy alternatywę. Sprawdźcie, co ciekawego można obejrzeć w TVN i na Player.pl.

  Na sobotę synoptycy zapowiadają zmianę pogody. W całym kraju będą opady deszczu, na północnym wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie burze. Na termometrach od 21 st. w Suwałkach do 26 st. we Wrocławiu.

  Na poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Na południowym wschodzie możliwe burze. W pozostałych regionach będzie ciepło i słonecznie. Na termometrach od 23 st. C w Suwałkach do 21 st. C w Szczecinie.

  Utworzony przez spiętrzenie rzeki Pilicy na początku lat 70. był kiedyś głównie miejscem wypoczynku mieszkańców Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego oraz innych okolicznych miejscowości. Dziś jednak Zalew Sulejowski (niekiedy określany jako Jezioro Sulejowskie) cieszy się powodzeniem turystów z całej Polski. To wszystko nie tylko ze względu na piaszczyste i czyste kąpieliska, ale też liczne atrakcje całego regionu, m.in Centralny Osrodek Sportu w pobliskiej Spale, którą od Zalewu dzieli ok. 20 km.

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Maria Domitru ma 22 lata. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale jest bezpaństwowcem. Nie ma żadnych dokumentów i ubezpieczenia, nie może legalnie pracować ani wyjechać za granicę. Do tej pory odrzucano jej wnioski o przyznanie praw obywatelskich. Jak to zmienić, wyjaśnia adwokat Bartłomiej Markiewicz, który wraz z Marią był gościem Dzień Dobry TVN.

  W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?

  Już 8 maja, czyli w sobotę, właściciele hoteli czy zajazdów będą mogli - po długiej przerwie - otworzyć swoje obiekty. To dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców, ale i tych, którzy tęsknili za wyjazdami. Gdzie warto wybrać się na weekend? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim.

  Choć wszyscy doskonale wiedzą, że w Polsce mamy niezwykłe bogactwo ukształtowania terenu - od wysokich Tatr, poprzez płaskie Mazowsze aż do piaszczystych plaż Bałtyku, to niewielu zdaje sobie sprawę, że mamy również... wulkany. Góry Kaczawskie, będące pozostałością po ziejących lawą wulkanach skrywają niejedną tajemnicę.