Polska

  Polska

  Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać w majówkę to Kampinoski Park Narodowy może być dobrym pomysłem. Ten wielki, zielony obszar to baza szlaków rowerowych, tras konnych i miejsc wypoczynkowych. W parku żyją piękne zwierzęta, a ponadto znajdują się tam równie urodziwe szlaki, cenne zabytki i wyjątkowe drzewa.

  Fenek to zwierzę, które kojarzy się z pustynią i egzotyką. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż fenek może być także hodowany jako zwierzątko domowe. Co warto wiedzieć o hodowli fenka?

  Michał Cessanis tym razem zabrał nas do Puszczy Białowieskiej. Po drodze zatrzymał się jednak w kilku miejscach, by udokumentować coś, o czym warto opowiedzieć. Mowa o kolorowych cerkwiach. Niebieskie, zielone, brązowe czy żółte, te kolory nie są bez znaczenia, gdyż każdy z nich niesie pewną intencję. Odwiedzając Podlasie, warto więc uważnie się rozglądać, bo czasami gdzieś pod lasem można znaleźć prawdziwe perełki.

  W Japonii, czyli jednym z najbardziej nowoczesnych krajów świata, coraz więcej osób rezygnuje z seksu. Wpływa to nie tylko na relacje międzyludzkie, ale także przekłada się na niż demograficzny. O tym, jak pod tym kątem wygląda sytuacja w Kraju Kwitnącej Wiśni, a jak nad Wisłą, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Marek Gajewski, Polak mieszkający od 15 lat w Japonii oraz Robert Kowalczyk, seksuolog.

  Kujawy są historycznym i etnograficznym regionem środkowej Polski. Dawniej były ważną dzielnicą Polski, a także księstwem. Ich teren pokrywają równiny, nieliczne rzeki oraz wiele jezior, w tym słynne Gopło. Kujawy słyną ze złóż solankowych wykorzystywanych w licznych sanatoriach. Z czego jeszcze znany jest ten region? Co warto zobaczyć na Kujawach?

  Świątynia Wang, czyli Kościół Górski Naszego Zbawiciela, to kościół parafialny wyznania ewangelicko-augsburskiego. Znajduje się w Karpaczu, w Karkonoszach, ale zbudowano go w miejscowości Vang, w odległej Norwegii. Kościół powstał około 1200 roku i uniknął rozbiórki pod koniec XIX wieku dzięki działaniom norweskiego malarza, Johana Christiana Dahla. W Polsce stoi do dziś.

  Na wtorek synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Nie powinno padać, ale uwaga na zimne noce. W dzień na termometrach od 0 st. C w Suwałkach do 5 st. w Szczecinie i we Wrocławiu.

  Jak informują synoptycy, temperatura zacznie spadać już w czwartek po południu, a chłodny front będzie się przemieszczał z północy na południe kraju. Przyniesie on ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Jaka będzie pogoda w piątek, 5 marca?