Polska

  Polska

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.

  Złoty Stok to miasteczko jak z bajki. Wąskie uliczki wiją się finezyjnie między niskimi, kolorowymi domkami, przypominając miejsce zamieszkania bajkowych postaci. Co więcej, miejscowość wzniesiona została na… złocie. Dosłownie. Znajdujące się tam kopalnia złota i park linowy to największe atrakcje regionu.

  Zamek Grodziec znajduje się niedaleko wsi Grodziec w powiecie Złotoryja w województwie dolnośląskim. Zbudowano go na szczycie stromego wzniesienia powulkanicznego o wysokości 389 m n.p.m. Na terenie zamku często odbywają się imprezy nawiązujące klimatem do czasów średniowiecza. Można tam wtedy spotkać rycerzy i damy dworu, a często także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie czy spróbować specjałów regionalnej kuchni.

  Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Wojciech Młynarski – to tylko kilku artystów, którzy często odwiedzali Juratę. I nic dziwnego, nadmorska miejscowość zachwyca klimatem i modernistyczną architekturą. To tu zjeżdżała się intelektualna elita w latach 20. Dowiedz się więcej o atrakcjach Juraty.

  Tychy to jedno z ciekawszych miast Górnego Śląska. Na turystów czekają tutaj wspaniałe atrakcje pozwalające na lepsze poznanie historii regionu, ale i na aktywny wypoczynek. Również najmłodsi mogą spodziewać się ogromu dobrej zabawy w rozlicznych parkach miejskich oraz centrach rozrywki.

  Zwierzyniec (woj. lubelskie) jest nazywany perłą Roztocza. Znajduje się tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wieprz. Nazwa gminy pochodzi od utworzonego na tych terenach w XVI wieku tzw. zwierzyńca. Trzymano w nim m.in.: żubry, jelenie, łosie, rysie, wilki, dziki. Okolica posiada wiele atrakcji przyrodniczych i komercyjnych, co czyni ją idealnym miejscem do rodzinnego wyjazdu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.

  W niedzielę będzie pochmurno, synoptycy zapowiadają opadu deszczu w całym kraju. W południowo zachodniej części Polski mogą wystąpić także burze. Na termometrach od 18 stopni C w Suwałkach do 20 stopni C w Rzeszowie.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają deszcz i burze na południowym zachodzie kraju. Niewielkie opady zapowiadane są także na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 22 stopni C w Suwałkach do 28 stopni C we Wrocławiu.

  Po upalnym czerwcu i lipcu, nadszedł bardzo zimny początek sierpnia. To zła informacja dla Polaków, którzy właśnie teraz wyjechali na urlopy i z utęsknieniem wypatrują ciepłych dni, które na szczęście mają nadejść w najbliższy weekend, czyli 14-15 sierpnia. Jaki będzie pogoda we wrześniu?

  Jaka będzie pogoda w środę, 11 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 20 do 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Jaka będzie pogoda od poniedziałku do piątku, od 9 do 13 sierpnia 2021 r. i w weekend, od 14 do 15 sierpnia 2021 r.? Według synoptyków IMGW rozpoczynający się tydzień to mieszanka słońca, chmur, deszczu i burz. Wiadomo też, kiedy wrócą upały.

  "Pomorska Góra Piachu", czyli sztucznie usypana góra w Dolinie Gwdy, 6 km od Białego Boru to najwyższe sztuczne wzniesienie w województwie zachodniopomorskim. Ma około 630 m długości, 270 m szerokości i 30 hektarów powierzchni. Znajduje się na niej ponad 8 ton piasku i co ciekawe, widać ją nawet z kosmosu. Jak powstała jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce i w jaki sposób można z niej skorzystać?