Rodzice dzieci jednego z przedszkoli w Gnieźnie odkryli, że w dokumentacji medycznej ich dzieci są dziesiątki wizyt, które nigdy się nie odbyły, a oprócz tego fikcyjne wpisy i fałszywe diagnozy. Reportaż programu Uwaga! TVN.
Polski systemem ochrony zdrowia choruje na… kolejki. Czekamy miesiącami na konsultację u specjalisty, ale jako pacjenci sami jesteśmy czasem winni, bo nie odwołujemy wizyt, z których nie skorzystamy. Jakie rozwiązania byłyby pomocne, by się to zmieniło? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr. n. med. Tomaszem Imielą i redaktor naczelną cowzdrowiu.pl Aleksandrą Kurowską.
Oszuści gotowi są zrobić naprawdę bardzo dużo, aby zdobyć nasze dane osobowe lub wyłudzić pieniądze. Zdarza się, że aby dopiąć swego podszywają się pod różne, dobrze znane instytucje. Tym razem "udają" Narodowy Fundusz Zdrowia. Na co uważać i jak nie dać się oszukać?
29 czerwca obfitował w smutne wieści. Ministerstwo Zdrowia zleca kontrole po tym, jak kobieta, której nie przyjęto do szpitala, zmarła. Najnowsze dane GUS wskazują, że wartość przeciętnego wynagrodzenia spadła o 2,1 proc.
Szczepionka na meningokoki należy do grupy szczepień zalecanych w Programie Szczepień Ochronnych. Niestety, nie jest to szczepionka refundowana. Koszt jednej dawki wynosi około 140–360 złotych.
W specjalnych kioskach profilaktycznych można bezpłatnie wykonać pomiary i na miejscu omówić je z doradcą. O ich funkcjonowaniu przypomina serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Kto może z nich skorzystać? Co można zbadać?
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 kwietnia 2022 w aptekach, przychodniach i szpitalach nie będzie już możliwości bezpłatnego przetestowania się na Covid-19. Zamknięta została również strona, przez którą wystawiano e-skierowania.