Czym można je karmić te zwierzęta, by im nie zaszkodzić?
Jakie jeszcze przygody mu się przydarzyły?
"To jest ewenement".
"To jeden z najwspanialszych lasów na świecie".
Czemu służą ogrody zoologiczne i jak wygląda życie ich mieszkańców?
Samice bocianów wróciły do Polski. Teraz czas na parowanie i lęg. Jak wygląda ich życie? Co jedzą i jak długo pozostaną w naszym kraju? O tym opowiedział nam Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.
"Niestety będą miały pod górkę".
Sezon zimowy przyszedł do nas niespodziewanie, temperatura powietrza z dnia na dzień drastycznie spadła, a na chodnikach pojawił się śnieg. W tym czasie warto pomyśleć o zwierzętach, szczególnie o ptakach, które potrzebują naszej pomocy. Jak prawidłowo je dokarmiać? Ciekawostki zdradził nam Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.
O zwierzętach przepełnionych miłością opowiadał w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Zające to wyjątkowe zwierzęta. Niestety ich populacja systematycznie spada. Dlaczego tak się dzieje? Co stanowi dla nich największe zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marcin Kostrzyński, przyrodnik.
- Wiara Indian, czyli rdzennych Amerykanów w to, że istnieje jeszcze jeden gatunek człowieka, jest niezwykła - mówił przyrodnik i filmowiec w Dzień Dobry TVN.
Wielbiciel dzikiej przyrody Marcin Kostrzyński odwiedził studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o zwyczajach tych tajemniczych zwierząt. Czy wrony potrafią być niebezpieczne?
Marcin Kostrzyński zaprosił kamery Dzień Dobry TVN na ekscytujący spacer po Dolnym Śląsku.
W jaki sposób udaje im się pokonywać tysiące kilometrów bez nawigacji?
Jelenie i łosie w naturalny sposób pozbywają się swojego poroża. Tak zwane zrzuty można znaleźć w lasach na przełomie lutego i marca. Czy warto się za nimi rozglądać?
Co roku na przełomie stycznia i lutego w Puszczy Białowieskiej trwa liczenie żubrów. Jak mają się te potężne zwierzęta? Ich populacja rośnie czy maleje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński, przyrodnik i filmowiec.
Z początkiem jesieni niedźwiedzie zaczynają przygotowywać się do gawrowania, czyli snu zimowego. Jak zmieniają się ich zwyczaje w tym szczególnym czasie?
Z nadejściem jesieni rozpoczyna się okres godowy łosi. W trakcie tak zwanego bukowiska samce wydają charakterystyczne dźwięki, a nawet toczą między sobą zacięte walki, manifestując swoją siłę i sprawność.
6 października obchodzony jest Dzień Borsuka.
Obserwacja dzikich zwierząt to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Przyrodnik Marcin Kostrzyński opowiedział w programie Dzień Dobry TVN o tym, jak podglądać ciekawe gatunki w Polsce.
Każdego roku w drugi weekend maja obchodzimy Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Wyjątkowe święto zostało ustanowione z myślą o promocji ochrony migrujących po całym świecie gatunków zwierząt.
Jak zachować się, gdy znajdziemy go na swojej drodze?
Nadeszła wiosna, więc przyroda budzi się do życia. To też czas, kiedy rodzą się młode dziki, lisy czy borsuki. O niezwykłej leśnej porodówce i zwyczajach zwierząt opowiedział w Dzień Dobry TVN przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Właśnie teraz, kiedy przyroda budzi się do życia, rodziny koników polskich powiększają się. Na świat przychodzą źrebaki.
Obserwacja przyrody może prowadzić do zaskakujących wniosków. Przekonał się o tym Marcin Kostrzyński, który od lat z godnym podziwu zaangażowaniem odkrywa kulisy fascynującego świata flory i fauny. W Dzień Dobry TVN doświadczony przyrodnik opowiedział o krzywdzących mitach na temat zwierząt.
Z okazji Światowego Dnia Wścieklizny przypominamy rozmowę na kanapach Dzień Dobry TVN z Marcinem Kostrzyńskim, przyrodnikiem i filmowcem.
Środowiskiem naturalnym leniwców są lasy porastające obszar Ameryki Południowej, jednak miłośnicy tych niezwykłych zwierząt mogą spotkać je także w wybranych ogrodach zoologicznych. Nadrzewne ssaki uznawane są za wyjątkowo opieszałe i nieskore do działania, ale ich nawyki nie mają nic wspólnego z lenistwem. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym znany miłośnik przyrody, Marcin Kostrzyński.
"Delfiny nadają imiona swoim dzieciom".
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w wielu polskich domach już teraz pojawiają się bajeczne, bożonarodzeniowe dekoracje. Najmłodsi z zachwytem przyglądają się uroczystym przygotowaniom, a ich uwagę najczęściej przykuwają ozdoby nawiązujące do postaci Świętego Mikołaja i zaprzęgu jego rogatych pomocników. Okazuje się, że legendarne renifery mają wiele wspólnego z żyjącymi w Polsce łosiami. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym znany miłośnik przyrody, Marcin Kostrzyński.