bajki

  bajki

  Bogusia, Szymon i Piotr postanowili zwiedzić Amerykę Łacińską śladami Tony'ego Halika. Przez ponad rok, pokonali busem setki tysięcy kilometrów, rozstawiając kino obwoźne i pokazując polskie filmy i animacje wszędzie tam gdzie zatrzymali się na dłużej.

  Pierwsza książka dla dzieci autorstwa Agnieszki Chylińskiej okazała się ogromnym sukcesem wydawniczym, 13 listopada na rynku pojawiła się jej kontynuacja. Co skłoniło ją do napisania kolejnej części przygód Zezi i Gilera? Jak Agnieszka Chylińska wspomina swoje dzieciństwo i w co bawiła się z mamą w czasie stanu wojennego?

  Ewa Bukowska-wielbicielka naturalnych i prostych smaków. Z dzieciństwa szczególnie pamięta jabłka z rodzinnego sadu, a obecnie ze względu na sezon, zajada się szparagami. Dziś w naszej kuchni opowiedziała o mężczyznach, którzy dla niej gotują i o pasji do pisania bajek.

  Inteligentny i dyskretny. To nie tylko cechy Jerzego Stuhra, ale także postaci, której aktor użyczył swojego głosu. W studiu Dzień Dobry TVN Jerzy Stuhr opowiedział o tym, jak bajki mogą zmienić nie tylko życie dzieci, ale i dorosłych.

  O swojej nowej roli, ilustratora książeczek dla dzieci, opowiedział nam znany muzyk Bartek "Fisz" Waglewski.

  Przyszła mama Anna Dziewit poleca tym razem w Dzień Dobry TVN coś dla dzieci, czyli „Sto bajek” Jana Brzechwy. Rekomenduje też książkę Jonasa Johanssona „Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz „Małą encyklopedię małżeńską” Krystyny Kofty. Wybór pozostawiamy Tobie!