Związki i seks

Jest uczulona na własnego męża. Seks kończy się wstrząsem. "Nie mogłam wziąć oddechu"

Związki i seks

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Seks - wypadki/Player.pl
Mężczyzna i kobieta w bieliźnie w łóżku

Christine i Sean są małżeństwem od 8 lat. Narodziny syna sprawiły, że para coraz rzadziej uprawiała seks. Po rocznej przerwie od intymnych zbliżeń, młodzi rodzice postanowili powrócić do łóżkowych igraszek. Ich plany pokrzyżowała jednak nietypowa alergia kobiety.

USA. Żona jest uczulona na nasienie własnego męża

Ciąża i narodziny dziecka nie wpłynęły korzystnie na stan zdrowia Christine. U młodej mamy pojawiły się niewystępujące nigdy wcześniej alergie oraz inne różnego rodzaju dolegliwości. Kobieta na jakiś czas zrezygnowała również z życia seksualnego. - Kiedyś kochaliśmy się co tydzień, później co miesiąc. W końcu pojawiła się prawie roczna przerwa - opowiada jej mąż Sean.

Spragnieni bliskości małżonkowie postanowili powrócić do swoich przyzwyczajeń sprzed kilkunastu miesięcy. Christine zaplanowała więc romantyczny wieczór, który zakończył się zbliżeniem.

- Było wspaniale. Oboje tego potrzebowaliśmy. Ale nagle dziwnie się poczułam. Miałam ciarki w brzuchu. To przypominało atak astmy. Czułam łaskotanie w brzuchu i nie mogłam zaczerpnąć oddechu - wspomina bohaterka programu "Seks - wypadki".

Zdezorientowany mąż nie wiedział, co zrobić. - Zaczęła się dusić. Pomyślałem, że może ją przygniotłem, może jestem za ciężki - analizował Sean.

Następnego dnia kobieta zgłosiła się do lekarza. Była przekonana, że reakcję wywołała nowa woda kolońska męża. Otrzymała od specjalisty lek antyhistaminowy i rekomendację, by odczekać kilka dni na ponowne zbliżenie.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Kolejną bliskość z ukochanym zaplanowała na dzień jego urodzin. To miała być niespodzianka i prezent dla partnera. Christine powitała męża, stojąc nago u progu drzwi. Kobieta zasłoniła intymne części ciała jedynie nadmuchanymi wcześniej balonami. Gdy tylko doszło do zbliżenia, Christine znów poczuła ciarki oraz pieczenie. Chciała sięgnąć po inhalator, ale zemdlała i upadła na podłogę. Mąż zawiózł ją wówczas do szpitala.

Lekarz dyżurujący na szpitalnym oddziale ratunkowym zasugerował, że żona Seana może być uczulona na lateks, z którego najczęściej wykonywane są balony. Szybko okazało się jednak, że wspomniane ozdoby na przyjęcie urodzinowe zostały stworzone z nylonu. Poprawną diagnozę postawiła dopiero alergolożka.

- Jest Pani uczulona na swojego męża. Czasami u kobiety po urodzeniu dziecka pojawiają się nowe alergie. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Rozwinęła się u Pani alergia na nasienie. To się zdarza bardzo rzadko, ale nasienie może wywołać u osoby uczulonej wstrząs anafilaktyczny - stwierdziła ekspertka.

Alergia na nasienie partnera - skąd się bierze? Jak sobie z tym radzić?

Wstrząs anafilaktyczny to gwałtowna reakcja alergiczna. Często objawia się opuchlizną całego ciała, która zagraża nie tylko zdrowiu, lecz także życiu pacjenta. Może bowiem doprowadzić do zamknięcia przewodu oddechowego.

- Czasami pacjenci reagują w taki sposób na ukąszenia owadów, niektóre pokarmy czy kontakt z lateksem - tłumaczy Carmela Yomtoubian, lekarka dyżurująca na szpitalnym oddziale ratunkowym.

W przypadku Christine "winnym" alergenem okazało się męskie nasienie. Jak to możliwe, skoro wcześniej mogła bez przeszkód uprawiać seks z mężem i doczekać się nawet narodzin dziecka?

- Podczas ciąży układ odpornościowy kobiety działa słabiej, żeby jej organizm nie odrzucił płodu rosnącego w macicy. Jeśli w tym okresie pacjentka ma kontakt z nowym alergenem, może się u niej rozwinąć nadwrażliwość na ten właśnie alergen - wyjaśnia ekspertka.

Czy pary, które dotyka ten niecodzienny problem, są skazane na życie bez seksu? - Mają do wyboru kilka opcji. Pierwsza, to używanie prezerwatyw tak, by ciało kobiety nie miało kontaktu z nasieniem. Druga metoda to odczulenie, które likwiduje reakcje alergiczne. A gdyby chcieli mieć dziecko, mogą się zdecydować na zapłodnienie in vitro - uświadamia Carmela Yomtoubian.

Wszystkie odcinki programu "Seks - wypadki" obejrzysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Seks - wypadki/Player.pl

Źródło zdjęcia głównego: juhy13/Getty Images

Pozostałe wiadomości