Styl życia

Wenecja obchodzi 1600 urodziny. "Wystarczy, aby światło odbiło się od tafli wody i ludzie już zaczynają się uśmiechać"

Styl życia

Wenecja to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przyciąga turystów i zakochanych, którzy właśnie w tym miejscu chcą wyznać swojej drugiej połówce miłość. A za co Wenecję kochają jej mieszkańcy? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Ewą Górniak-Morgan, autorką książki "Venice my love".

Wenecja kończy 1600 lat

Wenecja to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast na świecie. 25 marca obchodziła 1600 urodziny. Jak je świętowano?

- Obchody w tym roku były bardzo wyjątkowe i bardzo symboliczne. Punktualnie o 16.00 w Wenecji zabiły wszystkie dzwony. Na plac wyszło spontanicznie kilkunastu mieszkańców i przedstawicieli władzy, ale nie było żadnej wielkiej celebracji - mówiła w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzej Sołtysikiem Ewa Górniak-Morgan, mieszkanka Wenecji i autorka książki "Venice my love".

W ocenie pani Ewy Wenecja to "jest święto na co dzień". Wystarczy, aby odezwały się dzwony, aby światło odbiło się od tafli wody i ludzie już zaczynają się uśmiechać.

Wenecja - miasto zakochanych

Wenecja przyciąga nie tylko tłumy turystów, ale także zakochanych. Wiele osób właśnie w tym miejscu decyduje się wyznać swojej połówce miłość, a nawet prosi ją o rękę. Jedną z nich był Piotr Gruszka.

- Mieszkaliśmy 30 minut pociągiem od Wenecji. Akurat tak się złożyło, że byliśmy tam 14 lutego. To był doskonały moment, aby poprosić Olę o rękę - mówił w Dzień Dobry TVN sportowiec.

Jak rozwiązał sprawę pierścionka? Czy udało mu się wynająć gondolę? Dowiecie się z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Baśniowe dzieciństwo. Katarzyna Pakosińska: "Książki, które czytamy w dzieciństwie, mają ogromny wpływ na to, kim jesteśmy"

Kasia Stankiewicz wspomina pracę z Varius Manx. Podczas nagrywania jednego z klipów miała wypadek. "Straciłam przytomność"

"Ślub od pierwszego wejrzenia 5" - koleżanki Igi sprawdzają Karola. O co go zapytały?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości