Świat nowych technologii stoi otworem przed najmłodszymi. UPC organizuje warsztaty programowania "Future Makers" i zaprasza na nie uczestników w wieku 8-13 lat. Bohater naszego materiału, Oliwier, wziął w nich udział i opowiedział nam o swoich doświadczeniach.
Kurs programowania – nauka i zabawa
Żyjemy w czasach, w których smartfony i komputery stały się naszą codziennością. Często już najmłodsze dzieci wiedzą dokładnie jak z nich korzystać. Jednak używanie ich to jedno, a wiedza jak funkcjonują i jak tworzy się ich oprogramowanie – to drugie. Bohater naszego materiału, Oliwier ma 11 lat i jest bardzo energicznym chłopakiem. Jak mówi jego mama, ma „zajawkę” na rower, ale też na komputery. Marzy, żeby w przyszłości zostać programistą. Czas kwarantanny poświęcił na realizację tej drugiej pasji. Wziął udział w kursie programowania UPC Future Makers.
Jak przeczytałam wiadomość, to nawet się nie zastanawiałam. Zawsze to jest krok do przodu, zawsze to jest jakieś nowe doświadczenie i zawsze nową wiedzę można zdobyć
- mówi Monika Korzeniewska, mama Oliwiera.
Chłopiec zaznacza, że początki nie są proste, jednak z czasem wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Jego tata, Łukasz Korzeniewski dodaje, że już w krótkim czasie widać efekty.
UPC Future Makers – nauka programowania dla dzieci
Wiele mówi się o tym, że „programista” to zawód teraźniejszości i przyszłości. I właśnie naprzeciw tym potrzebom wyszła firma UPC, która organizuje bezpłatne zajęcia programowania dla najmłodszych. Na warsztaty „Future Makers” zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat.
Łączymy się z trenerem i udostępniamy mu nasz ekran, a on udostępnia swój ekran
- tłumaczy Oliwier.
Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy Scratcha, czyli obiektowego języka programowania, stworzonego właśnie z myślą o najmłodszych. Dedykowany jest dzieciom, więc nauka łączy się z dobrą zabawą. Podczas kursu, uczniowie uczą się tworzyć podstawowe gry i aplikacje, a także poznają podstawy programowania i pojęcia z nim związane.
Nauka programowania – czego nauczą się dzieci?
Nauka programowania uczy dzieci nie tylko logicznego i analitycznego myślenia, ale także wymusza precyzję myślenia i rozwija kreatywność.
Nawet jeśli uczestnik zajęć, programista młody nie rozpocznie swojej przygody w przyszłości właśnie z programowaniem, to pojawiają się pewne kompetencje, które bardzo dobrze później wpływają na dalszy rozwój
- mówi Adrian Czechowski, trener programu.
Po takim kursie dziecko będzie wiedziało w jaki sposób zorganizować sobie pracę i naukę, jak rozwiązać problemy, które podczas takich codziennych aktywności się pojawiają, a przy tym będzie się świetnie bawiło.
Na początku dzieciom wydaje się, że to jest tylko rozrywka, jednak w przyszłości może się okazać, że to nie było tylko rozrywką
- dodaje trener.
UPC Future Makers – jak dołączyć?
Zajęcia odbywają się w małych, 8-osobowych grupach i trwają 90 minut. Z uwagi na niewielką liczebność grup zajęciowych, każdy uczestnik może liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera. Aby Twoje dziecko mogło wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer, dostęp do Internetu i wypełnienie formularza na stronie UPC Future Makers.
Zobacz też:
Kontynuacja nauki zdalnej w nowym roku szkolnym? MEN rozważa taką możliwość
Dr Maciej Kawecki: "facebookowe łańcuszki z oświadczeniami woli są zawsze bezskuteczne"
Autor: Anna Korytowska
Reporter: Tomasz Brzoza