W najnowszym wywiadzie opowiedziała, że dziś zajmuje się zupełnie czymś innym.
Już we wrześniu w wybranych szkołach, rozpocznie się pilotaż projektu "Programowanie = Nasz drugi język". Pomysłodawcą programu jest Miron Mironiuk, założyciel firmy technologicznej, która korzystając ze sztucznej inteligencji podbija światowe rynki. - Programowanie to wielka szansa - powiedział podczas rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.
Blisko 150 tysięcy, aż tylu specjalistów IT brakuje w Polsce, aby ich udział wśród wszystkich pracowników był taki jak w Unii Europejskiej. Ogromną szansą dla tej branży stanowią kobiety, a potencjał ten dostrzega jedna z firm, która od ponad dekady prowadzi w Gdańsku swoje najstarsze i największe centrum naukowo-badawcze w Polsce.
"Podążanie za jego pasjami leży po naszej stronie".
Technologiczne kierunki studiów cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nieustające zmiany we współczesnym świecie sprawiają, że wiedza i praktyczne umiejętności związane z nową technologią niosą za sobą wiele możliwości zawodowych.
Ta gałąź gospodarki nie tylko gwarantuje niezłe zarobki, ale też stabilność zatrudnienia oraz elastyczne warunki.
Tomasz Czajka to światowej sławy ekspert w dziedzinie programowania. Wybitnie uzdolniony informatyk może poszczycić się wieloma sukcesami, w tym także pracą w amerykańskim przedsiębiorstwie założonym przez Elona Muska. Jak udało mu się to osiągnąć?
Framework to inaczej platforma programistyczna określana jako szkielet służący do budowy aplikacji. Framework definiuje to, co jest zawarte w aplikacji – jej ogólny mechanizm funkcjonowania. Najczęściej spotykany podczas pracy przy komputerze jest .Net Framework. To platforma programistyczna opracowana przez firmę Microsoft, która jest dostępna na systemy operacyjne Windows, począwszy od wersji Windows 98, a skończywszy na najnowszym Windows 10.
Kompetencje twarde to zdolności nabyte, których poziom można zmierzyć lub sprawdzić za pomocą testów. Do kompetencji twardych możemy zakwalifikować te umiejętności, które zostały potwierdzone dyplomami lub certyfikatami, na przykład znajomość języków obcych, umiejętność wystawiania faktur czy prawo jazdy.
Kodowanie to bardzo ważna umiejętność, która jest ceniona przez wielu pracodawców. Nauka kodowania powinna zaczynać się już od najmłodszych lat – w szkole oraz na kursach informatycznych. Dzięki temu możliwe będzie wybranie ścieżek zawodowych w branży informatycznej, takich jak programista czy specjalista do spraw IT.
Świat nowych technologii stoi otworem przed najmłodszymi. UPC organizuje warsztaty programowania "Future Makers" i zaprasza na nie uczestników w wieku 8-13 lat. Bohater naszego materiału, Oliwier, wziął w nich udział i opowiedział nam o swoich doświadczeniach.
Tymon Radzik, uczeń zielonogórskiego gimnazjum, ma dopiero 15 lat, a już znają go wszyscy urzędnicy w jego mieście. Nastolatek postanowił walczyć o traktowanie małoletnich podmiotowo przez administrację publiczną - jak powiedział w Dzień Dobry TVN. Co to znaczy w praktyce? Tymon chce między innymi mieć prawo do uczestnictwa w publicznych przewodach sądowych (na ten moment dzieci nie mają wstępu na salę rozpraw). Jak zaczęła się jego walka? Poza prawem nastolatek interesuje się również programowaniem i dzięki wygranej w konkursie w tym roku pojedzie na 5 dni do Doliny Krzemowej. Czy 15-letni prawnik-programista nominowany do Dziecięcego Nobla ma czas na rolki i grę na komputerze?
Kobieta - informatyk? Jeszcze parę lat temu taki pomysł mógł się wydawać totalną abstrakcją. Od jakiegoś jednak czasu z każdym rokiem przybywa studentek wydziałów informatyki i pań pracujących w działach it. Czy mężczyźni programiści powinni czuć się zagrożeni? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN panie pracujące w IT: Karolinę Pilarczyk i Karolinę Wasilewską.
Zuzanna Kobrzyński i Karolina Cikowska są założycielkami fundacji uczącej dziewczynki programowania. Dlaczego ją utworzyły? Czy dużo jest chętnych? Kim są mentorki dziewczynek?
Przedstawiamy Wam przyszłe mistrzynie w kodowaniu. Oto one: Kasia, Natalia i Basia - dziewczynki, które z chęcią uczęszczają na warsztaty... z programowania. Być może będą one następczyniami Carol Shaw. Zobaczcie, dlaczego lubią warsztaty i jakie mają plany na przyszłość. Trzymamy za nie kciuki!