Styl życia

Świąteczne ozdoby z klocków LEGO. Jak je wykonać?

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska
Bracia, których łączy pasja do budowania

Układanie klocków to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Z gotowych zestawów LEGO można stworzyć niemalże wszystko - oryginalne budowle, małe miasteczka, a nawet świąteczne ozdoby. Uczestnicy programu "LEGO Masters" pokazali, jak wykonać piękne bombki na choinkę.

Ozdoby z klocków LEGO

Maciej i Kacper Walaszkowie są pasjonatami układania klocków, dlatego zdecydowali się wziąć udział w 2. edycji "LEGO Masters". Jan Biela-Abreu przygotowywał w programie zestawy do budowania. Cała trójka w Dzień Dobry TVN udowodniła, że z kolorowych elementów LEGO można wyczarować przeróżne konstrukcje.

Z gotowego zestawu LEGO Friends wykonali świąteczną instalację z pięknymi dekoracjami.

- Mamy wielką cukrową laskę, którą widać już na pierwszy rzut oka. Mamy też potężną bitwę na śnieżki, gdzie nawet pies na deskolotce z armatą rzuca się z robotem. Są też małe ozdoby typu mikołajek, wieniec czy lampki. Oprócz tego mamy sterowany czołg, który strzela śnieżkami oraz lodową rzeźbę - wyjaśnił Kacper Walaszek.

Bracia są niezwykle pomysłowi. - Chłopaki zaskakują swoją kreatywnością. Zarówno w programie zaskakiwali, jak i teraz. Przebudowujemy ten zestaw tak, że praktycznie nie byłbym sam w stanie tego wymyśleć. Jest to coś ponad moją wiedzę i umiejętności - przyznał Jan Biela-Abreu.

Zabawa i pomaganie

Panowie wykonali również świąteczne ozdoby. Z klocków stworzyli m.in. bombki.

- To tak naprawdę zlepienie sześcianu. Są zmodyfikowane ściany i próba zrobienia okręgu i powstała kulka - pochwalił się Maciek.

- Zrobiłem taką ozdobę, jest to taki wisiorek - dodał Kacper.

Poprzez układanie klocków, można również pomagać! - Wystarczy, że zbudujemy gwiazdkę, wrzucamy zdjęcie na social media dowolne z hasztagiem #BuildToGive i LEGO wspiera osoby potrzebujące. Również w Polsce, gdzie partnerem jest Fundacja TVN - podkreślił Jan Biela-Abreu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości