Styl życia

To wydarzenie przeszło do historii. Matka i córka razem pilotowały samolot pasażerski

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
People.com
Matka i córka pilotują samolot

Pod koniec lipca tego roku kapitan Holly Petitt i pierwsza oficer Keely Petitt razem pilotowały samolot pasażerski. W ten sposób mama i córka udowodniły, że marzenia są po to, żeby je spełniać. Jak rozpoczęła się ich kariera w tym zawodzie?

Matka i córka pilotują lot

Kapitan Holly Petitt i pierwszy oficer Keely Petitt zostały pierwszym w historii firmy Southwest duetem lotników matka-córka. Panie 23 lipca pilotowały wspólnie samolot z Denver do St. Louis. - To spełnienie marzeń - powiedziała Holly, a następnie dodała, że gdy tylko zaczęła latać, zakochała się w swojej pracy. Wkrótce w jej ślady poszła córka.

Jak spędzić wakacje?

Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
wideo 2/5

Wcześniej kobieta pracowała jako stewardessa. Po jednym z fatalnych lotów pomyślała jednak, że chciałabym zostać pilotem i odpowiadać za to, co dzieje się za sterami. Jak postanowiła, tak zrobiła. W rozwoju kariery wspierali ją najbliżsi, mama i mąż, którzy w czasie jej nauki latania przejmowali opiekę nad trójką dzieci.

W samolotach zakochała się także córka Holly - Keely. Zdobyła licencję pilota, a w 2017 roku rozpoczęła staż. W maju ubiegłego roku dołączyła do linii lotniczej Southwest, w której jej mama przepracowała 18 lat.  

- Southwest zawsze był dla mnie ostatecznym celem – powiedział Keely. Tak naprawdę nigdy nie było innej opcji – dodała.

- Holly i Keely nie tylko tworzą historię Southwest, ale także przełamują bariery i umożliwiają kobietom w każdym wieku realizowanie swoich marzeń w lotnictwie – napisała firma w swoim oświadczeniu.

Linie lotnicze gratulują lotu

Pierwszy wspólny lot ten na długo zostanie w pamięci matki i córki. Keely i Holly otrzymały także gratulacje od firmy lotniczej. Na Facebooku linii Southwest Airlines opublikowano zdjęcie pań i napisano:

Gratulacje dla pierwszego oficera Keely i jej mamy, kapitana Holly. Panie stały się pierwszym w historii duetem pilotów matka/córka, który obsługuje wspólny lot w tej dużej amerykańskiej linii lotniczej. Tak cudownie widzieć miłość do latania przekazywaną następnemu pokoleniu!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: People.com

Źródło zdjęcia głównego: Spooh/Getty Images

Pozostałe wiadomości