Styl życia

Modelka, sportowiec i szczęśliwa rodzina - oto historie młodych ludzi, którym Wioski Dziecięce dodały skrzydeł

Styl życia

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce stworzyło serię reportażowych spotów opisujących historie podopiecznych, którzy opowiadają o swojej drodze do dorosłości i o roli, jaką w ich życiu odegrała otrzymana w Wioskach SOS opieka, miłość i poczucie bezpieczeństwa. Kampanię uzupełnia wyjątkowa sesja portretowa autorstwa znanej fotografki Zuzy Krajewskiej.

Kiedyś – dzieci, które odnalazły dom i troskliwą opiekę w Wioskach Dziecięcych. Dziś – samodzielni dorośli, którzy z odwagą i podniesioną głową patrzą w przyszłość i podążają za marzeniami. Spełnieni rodzice tworzący szczęśliwą rodzinę, modelka i wielbiciel biegania – historia każdego z nich jest inna, każdy z nich przebył długą drogę do dorosłego życia. Jednak wszyscy jednogłośnie podkreślają, że to dzięki wsparciu Rodziców SOS, wychowawców i pedagogów mogli stać się takimi ludźmi jakimi są teraz.

Tomek - fan biegania

Tomek trafił do Wioski SOS, gdy miał 7 lat. Powodem zabrania go od rodziny był alkoholizm. Na życzenie chłopaka pozwolono mu spotykać się z rodzicami, ale kiedy ci nie chcieli porzucić nałogu, zerwał z nimi kontakt. Tomek, dzięki otrzymanemu wsparciu w Wiosce, a także własnej determinacji ukończył szkołę gastronomiczną, a jego marzeniem są studia na Akademii Wychowania Fizycznego.

Wioska bardzo dużo mi dała, pomogła mi być dobrym człowiekiem. Przynajmniej staram się być

- powiedział.

Szczęśliwi rodzice

Klaudia i Karol poznali się w Wiosce Dziecięcej, połączyła ich nie tylko podobna przeszłość i przeżycia, ale także wielka miłość. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wychowującym dwoje dzieci. Oboje są bardzo wdzięczni Wiosce i stworzonej przez nią Wspólnocie Młodzieżowej za okazane wsparcie i naukę.

Dzięki nim potrafimy żyć, jak dorośli ludzie. Mamy mieszkanie i zgraną rodzinę

- wyznała Klaudia.

Modelka

20-letnia Julia łączy studia z pracą modelki. Do Wioski SOS trafiła, ponieważ rodzice ze względu na brak środków finansowych nie byli w stanie zapewnić jej odpowiednich warunków do życia. Dziewczyna bardzo dojrzale podchodzi do swojej edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Zawdzięcza to także mamie SOS Joli, pod której opiekę trafiła.

Ciocia Jola zawsze nas wspierała, żebyśmy dążyli do tego, co chcemy osiągnąć, żebyśmy byli dobrymi ludźmi

- powiedziała Julia.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i powstawaniu zdjęć Zuzy Krajewskiej znajdziecie w poniższej rozmowie ze studia.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości