Styl życia

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Styl życia

Aktualizacja:

Siostra Paula ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny na co dzień pracuje w zakrystii. Po godzinach zamieszcza zabawne nagrania na Tik Toku. W ten sposób zachęca młodzież do uczestniczenia w życiu kościoła. Serca osób wychowanych na mediach społecznościowych zakonnica podbija poczuciem humoru i otwartością.

Zabawne nagrania zamiast ewangelizacji

– Nawet nie wiedziałam, co siostra dokładnie robi, tylko, że coś nagrywa. Kiedy to zobaczyłam, od razu mi się spodobało – mówi siostra Samuela, przyjaciółka siostry Pauli. – Może dlatego, że ja też pracuję z młodzieżą i wiem, czego młodzież dziś oczekuje – dodaje. Sprawdziło się zmniejszanie dystansu i zrezygnowanie z typowego ewangelizowania na rzecz porozumiewania poprzez żarty i zabawę. Treści dotyczące wiary są dawkowane i wplatane pomiędzy humorystyczne filmiki.

Siostrę Paulę do aktywności na Tik Toku zachęciła sama młodzież. Zakonnica była zdumiona tym, z jak dużym zainteresowaniem spotkało się to, co robi. Pozytywne reakcje zmotywowały ją do dalszych działań na profilu o nazwie "katarzynki52". Siostra Samuela zauważa, że młodzież otworzyła się na to, co ma do przekazania zakonnica, która mówi ich językiem, a jest nim właśnie Tik Tok. – Chcą się otwierać na kościół radosny, który do nich wychodzi.

Siostra Paula na Tik Toku

Hitem siostry Pauli jest piosenka "Kawa z rana jak śmietana". Zakonnica śpiewa i tańczy robiąc zabawne miny. Siostra Paula twierdzi, że furtkę do tego typu działalności otworzyła założycielka zakonu, która 450 lat temu, w wieku 19 lat, jako pierwsza założyła zgromadzenie kontemplacyjno-czynne, czyli umożliwiające pracę z ludźmi. – To było nowością w tamtych czasach. Uważam, że moje wejście do Tik Toka też jest taką nowością – mówi siostra Paula. – Możemy iść za znakami czasu, a Tik Tok jest teraz znakiem czasu – podkreśla zakonnica.

– Siostra Paula pomaga prowadzić nas w dobrym kierunku – podsumowuje Wiktoria Sękiel z Duszpasterstwa Młodzieżowego Sióstr Katarzynek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Legendarny sernik siostry Anieli. Przepis!

Siostra Benia - zakonnica autentyczna. Autorka bloga "Zakonnica bez przebrania" w DDTVN

Gwiazda "Big Brothera" trafiła do szpitala po wypróbowaniu urodowego triku z social mediów. "Chwilowo straciłam wzrok"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Arkadiusz Gdula

Pozostałe wiadomości