Styl życia

Wakacje w Saint-Tropez (Francja). Co warto zobaczyć?

Styl życia

Saint-Tropez - port we francuskiej miejscowości.

Saint-Tropez to niewielka, ale niezwykle popularna miejscowość turystyczna w południowej Francji. Zasłynęła przede wszystkim dzięki kilku ważnym dla francuskiej kinematografii filmom, a dziś stanowi ekskluzywne miejsce wakacyjnego odpoczynku gwiazd kina i świata muzyki.

Leżące na Lazurowym Wybrzeżu Saint-Tropez to mała miejscowość turystyczna, którą zamieszkuje zaledwie 6 tysięcy mieszkańców. Ta niewielka miejscowość cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Sławę przyniósł jej film "I Bóg stworzył kobietę" z Brigitte Bardot oraz seria filmów o przygodach pochodzącego z Saint-Tropez żandarma (z Louisem de Funèsem w roli głównej). Na uliczkach biegnących między kolorowymi domkami nierzadko można spotkać gwiazdy kina i muzyki, a klimat małej rybackiej osady zaskakująco harmonijnie przeplata się tu z luksusem i przepychem.

Wakacje w Saint-Tropez – co warto zobaczyć?

Południowa Francja i Saint-Tropez to idealne wakacyjne miejsce dla tych, którzy kochają klimat śródziemnomorskiego wybrzeża, piękne piaszczyste plaże i urokliwe miasteczka pełne atrakcji turystycznych. Zwiedzanie Saint-Tropez warto zacząć od zwykłego spaceru między kolorowymi kamieniczkami. Której drogi by się nie obrało, na pewno dojdzie się do miejscowego portu, w którym toczy się całe życie miasteczka. Cumują w nim zarówno małe rybackie kutry, jak i wielkie, luksusowe jachty, co tworzy piękny nadmorski krajobraz. W porcie można również znaleźć różnorodne restauracje i kawiarnie, niestety często dużo za drogie na przeciętną polską kieszeń. Z portu biegnie wąska ścieżka prowadząca do górującej nad miejscowością cytadeli, w której obecnie znajduje się Muzeum Morskie. Ze wzgórza, na którym stoi twierdza, rozpościera się piękny widok na zatokę i całe Saint-Tropez. Plaże w okolicy są piaszczyste i ciągną się kilometrami, stanowiąc idealne miejsce do nadmorskiego wypoczynku. Najsłynniejsza plaża w Saint Tropez to położona 10 minut drogi samochodem z centrum miasta plaża Pampelonne. Jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc na całym Lazurowym Wybrzeżu. Przyciąga bowiem nie tylko miłośników opalania i sportów wodnych, ale także fanów kina francuskiego. To tutaj kręcono zdjęcia do „Żandarma z Saint-Tropez” z Louisem de Funèsem czy filmu „I Bóg stworzył kobietę”, który przyniósł światową sławę Brigitte Bardot. Na plaży stoi także najpopularniejsza na świecie plażowa dyskoteka Club 55, w której bawią się celebryci z całego świata.

Saint-Tropez, Francja – informacje praktyczne

Najwięcej turystów przyjeżdża do Saint-Tropez w wakacje. Czerwiec, lipiec i sierpień będą więc idealnym okresem na wizytę w miejscowości dla tych, którzy lubią zabawę w tłocznych klubach czy klimat popularnych wśród turystów kurortów. Dla tych, którzy szukają nieco więcej spokoju, najlepszym terminem na odwiedzenie Lazurowego Wybrzeża będzie maj i wrzesień, kiedy pogoda też dopisuje, ale w okolicy można znaleźć spokojne, ciche zakątki. Większość stałych mieszkańców Saint-Tropez żyje z turystyki, dlatego miejscowość może się pochwalić pokaźną ofertą miejsc noclegowych. Znaleźć tam można zarówno rodzinne pensjonaty, jak i luksusowe, jedne z lepszych na świecie hotele. Najlepszym pomysłem na nocleg podczas „budżetowego” pobytu w Saint-Tropez jest camping, stanowiący alternatywę dla drogich hoteli. W okolicy miasteczka znajduje się ich aż dziewięć. Przed wyjazdem do Saint-Tropez należy liczyć się z tym, że obowiązujące tam ceny często znacznie przekraczają ceny znane z innych turystycznych miejsc Europy. Wakacje w Saint-Tropez mogą być bardzo kosztowne. Dużo korzystniejsza okazać się może jednodniowa wycieczka do kurortu, na przykład podczas podróży do innego miasta Lazurowego Wybrzeża.

Zakupy w Saint-Tropez

Wiele zamożnych osób przyjeżdża do Saint-Tropez nie tylko w celach wypoczynkowych, ale i na… zakupy! W miejscowości można znaleźć liczne ekskluzywne butiki i sklepy oraz galerie sztuki oferujące prace najbardziej pożądanych w świecie sztuki artystów. W handlowych miejscach można spotkać wielu znanych ludzi show-biznesu oraz przemykających przez tłum paparazzi.

Warto więc wybrać się tam nawet bez zamiaru zakupu czegokolwiek. Saint-Tropez kojarzy się z luksusem i elegancją, dlatego też wiele marek swoją nazwą nawiązuje do nazwy miejscowości. W Internecie znaleźć można zarówno ubrania "Saint Tropez" , jak i biżuterię czy galanterię.

Zobacz też:

Grenada – archipelag na Karaibach. Co warto zobaczyć na wyspie?

Gwiazdki hotelowe – co oznaczają?

Czarnogóra na wakacje – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Zobacz wideo: Przepis babci na najsłynniejsze ciasto z Saint Tropez

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości