Styl życia

Pan Dariusz chce przejechać rowerem 27 krajów w rok. Przyświeca mu szczytny cel

Styl życia

Pan Dariusz po zakończeniu kariery górniczej postanowił spełnić swoje marzenie. Niedługo wyruszy rowerem w niesamowitą podróż po Europie. Dlaczego? Bo chce pomagać innym, o czym opowiedział naszemu reporterowi Robertowi Stockingerowi.

Rowerem dookoła Europy

Pan Dariusz jest już na emeryturze i udowadnia, że w każdym wieku warto realizować swoje plany i marzenia. 2 czerwca z Białegostoku samotnie wyruszy rowerem dookoła Europy. Ma pokonać 27 państw, łącznie 25 tysięcy kilometrów.

- Udaję się przez kraje bałtyckie, Skandynawię, potem na około Europy po linii brzegowej: Sycylia, Włochy i powrót przez Grecję, Mołdawię, Ukrainę do Polski. Planuję, że zajmie mi to rok. Dziennie mam średnio zaplanowane 80 km – raz może być więcej, raz mniej. Zamierzam jechać 7-8 godzin dziennie – tłumaczył rozmówca.

Do roweru dołączy trzy sakwy. Pierwsza to zawartość "sypialni", czyli namiot, karimata i śpiwór, w drugiej jest kuchnia polowa: sztućce, garnki, kuchenka. Natomiast w trzeciej będzie "szafa" z ubraniami. Z Polski będzie kibicowała mu oczywiście rodzina. Pan Dariusz ma jednak nadzieję, że nie tylko najbliżsi będą śledzić jego wyprawę - w końcu przyświeca mu szczytny cel.

Cel? Pomóc dziecku

Pan Darek szuka osoby, której może pomóc oraz takiej, która wesprze jego inicjatywę:

- Przez te moje kilometry chciałbym wesprzeć jakieś dziecko, które potrzebuje pomocy, np. zbiera pieniądze na operacje i może poczekać, aż skończę podróż. Dlatego zwracam się z prośbą do osób, które nas oglądają. Może jakiś sponsor, by się znalazł, że za każdy, jeden kilometr, chociaż ten symboliczny grosz chciałby wpłacić – zaapelował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Dzieci wracają do przedszkoli? Minister stawia warunek

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 59-latków. Kiedy rejestracja kolejnych roczników?

Polska w czołówce państw z największą liczbą samobójstw wśród dzieci. Na wizytę u psychiatry trzeba czekać nawet kilka miesięcy

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości