Biznes od pokoleń
Manufaktura powstała w 1926 roku i została założona przez dziadków Joanny Grebieniow - Mariannę i Alfonsa Mielcarków.
- Moja babcia, ją właśnie pamiętam jako ogromną miłośniczkę tkanin. Za jej czasów można by porównać piękną kołdrę do jakiejś cennej porcelany - powiedziała Joanna.
Joanna i Eugeniusz przejęli rodzinną firmę i, jak to mówią, wpadli w puch po uszy.
- Robię to dalej z satysfakcją. Może nawet z jakiegoś rodzaju pasją. Chyba to jest takie ważne, żeby praca przynosiła przyjemność - stwierdził Eugeniusz.
Kołdry z gęsim pierzem
Ręcznie wykonywane kołdry mogą służyć przez wiele lat.
- Pewne zasady szycia, które były stosowane jeszcze przed wojną, nadal są stosowane, jak np. wstawianie taśmy bawełnianej w szew w środku. Robi się to po to, żeby był mocniejszy, by nie przepuszczał puchu. To bardzo pracochłonne, ale daje taki efekt, że kołdry służą 30-40 lat - podkreśliła Joanna. - Polskie pierze jest doceniane nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Ponoć szczególnie w Japonii. Myślę, że składa się na to klimat, w którym żyją tutaj gęsi - dodała Grebieniow.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Mądre babcie", czyli jak seniorki pobijają Internet. "Zaczęło się od moich pytań i rozterek"
- Aplikacja, która pomaga niewidomym w zakupach. Jak to działa?
- Zamrożenie cen gazu i dodatek do opłat. Jak złożyć wniosek o refundację VAT-u za gaz? Komu się ona należy?
Autor: Justyna Piąsta
Reporter: Marta Wrońska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN