Styl życia

"Prime Time" nominowany na Sundance Film Festival. Wielki debiut Jakuba Piątka

Styl życia

"Prime Time" to debiutancki film pełnometrażowy Jakuba Piątka. Jego premiera odbędzie się w 2021 roku na najważniejszym festiwalu kina niezależnego na świecie - Sundance Film Festival. O kulisach produkcji w naszym studiu opowiedzieli Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli oraz sam reżyser.

Film powstał w domu produkcyjnym Watchout Studio, który realizował takie hity jak "Bogowie", "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Ukryta gra". Koproducentami filmu są TVN i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W rolach głównych występują Magdalena Popławska i Bartosz Bielania.

"Prime Time" - premiera

Choć film dopiero będziemy mogli zobaczyć w przyszłym roku, to nominacja już jest wielkim sukcesem dla reżysera. Polska produkcja będzie rywalizowała z dziewięcioma tytułami w konkursie filmów fabularnych World Cinema Dramatic na Sundance Film Festival.

– Na razie będą mogli go zobaczyć widzowie w Stanach Zjednoczonych, dlatego że jest nałożona blokada. Pomimo że festiwal dzieje się online. Mamy nadzieję, ze wkrótce też i w Europie, i Polsce będzie dostępny – wyjawił Jakub Piątek.

Debiut Jakuba Piątka

Jakub Piątek ma na swoim koncie wiele filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, które zdobyły uznanie krytyków i publiczności, ale po raz pierwszy zdecydował się na pełen metraż. Jak mu się pracowało? - Przez to, że film dzieje się w stacji telewizyjnej, czyli jednym studiu było łatwiej. Mieliśmy komfort, na który pozwolili nam aktorzy, czyli próbowanie. Wchodząc na plan, de facto mieliśmy na brudno zmontowane 70 proc. filmu, który zrealizowaliśmy na próbach - oznajmił.

A jak Bartoszowi układa się współpraca z debiutującym reżyserem? - Nie widziałem najmierniejszej różnicy, czy to debiut, czy nie. Dużo rzeczy było nawet lepiej przygotowanych, niż przywykłem. Mam wrażenie, że Kuba od siebie dużo wymaga, więc wystarczyło zająć się swoją robotą – odparł aktor.

Ostatnio Bartosza Bielenię mogliśmy podziwiać w "Bożym Ciele". Teraz w filmie "Prime Time" wcielił się w rolę Sebastiana, który przychodzi do studia telewizyjnego i żąda czasu antenowego podczas największej oglądalności.

"Prime Time" - o czym jest?

"Prime Time"to trzymający w napięciu dramat psychologiczny, uniwersalna historia o jednostce stłamszonej przez system. Film przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, by opowiedzieć o pokoleniu uformowanym przez doświadczenia lat 90.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Znamy zwycięzców FPFF w Gdyni. Wielki sukces Jana Holoubka oraz filmu "Sweat", w którym zagrali nasi prowadzący

Agnieszka Holland o roli prezydenta EFA. "Jest to bardzo miły wyraz zaufania ze strony europejskich i polskich kolegów"

Wyrok w sprawie odszkodowania Tomasza Komendy zapadnie w lutym. "Pojawiły się różnice w opinii psychiatrów i psycholog"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości