Bartosz Bielenia

    Mariusz Szczygieł, Kayah, Bartosz Bielenia, Magdalena Boczarska i Katarzyna Zielińska to ambasadorzy akcji "Żonkile" 2021, która organizowana jest przez Muzeum POLIN. Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. - W tym roku zdecydowaliśmy się na akcję tematyczną poświęconą także pamięci kobiet, które walczyły w zrywie – tłumaczy koordynatorka projektu, Zofia Bojańczyk.

    Bartosz Bielenia zabrał głos w sprawie poniżenia, mobbingu, przemocy psychicznej i fizycznej, do których ma dochodzić w szkołach aktorskich. W mediach społecznościowych artysta przyznał się do bycia "sprawcą przemocy".

    "Prime Time" to debiutancki film pełnometrażowy Jakuba Piątka. Jego premiera odbędzie się w 2021 roku na najważniejszym festiwalu kina niezależnego na świecie - Sundance Film Festival. O kulisach produkcji w naszym studiu opowiedzieli Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli oraz sam reżyser.

    Trójka znakomitych, polskich aktorów w produkcji Jakuba Piątka. "Prime Time" opowie historię dwudziestoparolatka, który napada na studio telewizyjne. Razem z Marcinem Sawickim odwiedziliśmy ekipę na planie filmowym. Zapytaliśmy reżysera, co było dla niego inspiracją do stworzenia obrazu.

    W weekend otwarcia film Macieja Bochniaka "Disco polo" obejrzało w kinach aż 250 tys. osób. To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat. Na czym polega fenomen tego filmu? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Karolinę Korwin-Piotrowską. Gościem Dzień Dobry TVN był również aktor Bartosz Bielenia, który zagrał w filmie. Czy słucha muzyki disco polo?