Porady

Domowe instrumenty muzyczne. Zrobisz je w kilka chwil wraz ze swoim dzieckiem

Porady

Sztuka nie jest zarezerwowana tylko dla artystów czy profesjonalnych muzyków. Anna Weber to kompozytorka, blogerka, youtuberka i przede wszystkim mama trzech chłopców, która pokazała nam, jak w domu z dziećmi zrobić najprostsze instrumenty muzyczne.

Wychowywanie przez muzykę

Anna Weber nie ma wątpliwości, że talenty muzyczne drzemią w każdym z nas od pierwszych miesięcy naszego życia.

- Dzieci w wieku od 0-6 lat są wyczulone na muzykę. Kiedy dziecko ma 6 miesięcy, to nie myślimy, że wykazuje zainteresowanie programowaniem. Ale zawsze widzimy jak tańczy lub jak się buja - powiedział nasz gość.

- Nie trzeba mieć super mitycznego talentu. Dzieci uświadamiają nam, że chcą coś zrobić i wystarczy im talentu. Zresztą, gdybyśmy nie mieli talentu, to nie nauczylibyśmy się języka - dodała nasza ekspertka.

Domowe instrumenty muzyczne

Dla urozmaicenia czasu wolnego dziecku nie potrzeba zbyt wiele. Czasami dzięki przedmiotom, które znajdują się w naszych domach, możemy stworzyć wraz z nim instrumenty muzyczne.

- Dwa patyczki - od lodów, albo od lekarza wystarcza, żeby zrobić piszczałkę. Składamy je ze sobą i uczymy się, że im bardziej zaciśniemy otwór, tym wyższy będzie dźwięk - powiedziała Anna Weber.

Do stworzenia piszczałki potrzebujemy:

  • dwa patyczki lekarskie (opakowanie 100 szt. do kupienia za parę złotych w internecie pod nazwą "patyczki laryngologiczne"),
  • dwie gumki recepturki,
  • wykałaczkę,
  • papierek docięty na szerokość i długość patyczka,
  • ewentualnie naklejki do ozdoby wierzchniej części piszczałki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości