Porady

Jak narysować nietoperza krok po kroku? Przekonaj się sam!

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
rysunek nietoperza na Halloween

Z czym kojarzą się nietoperze? Na pewno z horrorami, świętem Halloween i mrokiem. To w końcu z nimi zawsze przedstawiano Draculę czy inne przerażające stworzenia wychodzące po zmroku. Choć nietoperze w wielu osobach wzbudzają wyłącznie negatywne emocje, to w rzeczywistości te nocne stworzenia wcale nie są takie straszne. Wszystko zależy przecież od tego, jak na nie spojrzeć i jak je przedstawić. Jeśli lubisz nietoperze, koniecznie spróbuj je narysować.

Wizerunek nietoperze nie musi być straszny – wręcz przeciwnie! Skrzydlatego ssaka można przedstawić jako sympatycznego, uśmiechniętego zwierzaka. Zobacz, jak narysować nietoperza krok po kroku, a następnie spróbuj swoich sił i wykonaj samodzielny szkic, by zobaczyć swoją wersję tego zwierzątka.

Nietoperz – jak narysować wesołego stworka?

Przygotuj kartkę i ołówek, by rozpocząć szkicowanie. Przydatna może być również gumka do ścierania. Zobacz, jak się rysuje nietoperza, by móc stworzyć zabawną ilustrację. Nietoperz to ssak z dużymi uszami, okrągłą głową i niewielkim tułowiem. Posiada również skrzydła i tylne, drobne kończyny.

Dowiedz się koniecznie, jak narysować nietoperza. Stworzony obrazek da ci wiele satysfakcji. Szkicowanie skrzydlatego zwierzaczka rozpocznij od nakreślenia prostych kształtów. Wykonaj na kartce średniej wielkości koło (głowę), a następnie narysuj bardziej owalny kształt (będzie to tułów twojego nietoperza), przylegający do koła (powinien on przypominać nieco śliniak). Następnie dorysuj zwierzaczkowi nos. Może on wyglądać jak lekko zaokrąglony po bokach trójkąt, zwrócony wierzchołkiem do góry. Nie zapomnij też o dziurkach nosa, które zrobisz z dwóch małych kółeczek.

Cechą charakterystyczną nietoperza są pokaźne uszy. Podczas rysowania skrzydlatego stworka nie można o nich zapomnieć. Uszy nietoperza są owalne i nieco zaostrzone u góry. Kiedy uszy są już gotowe, trzeba jeszcze dorysować nietoperzowe skrzydła. W miejscu gdzie głowa styka się z tułowiem narysuj po obu stronach podłużne linie (każda z nich swoim wyglądem może przypominać zarys wzgórza z łagodnym wierzchołkiem). Następnie trzeba jeszcze dorysować dwie linie, rozchodzące się z miejsca, gdzie zaczyna się wierzchołek podłużnej kreski (kreski mają być skierowane ku dołowi). W ten sposób wykonasz szkielet skrzydeł nietoperza. Nie zapomnij jeszcze o ich wykończeniu. Wystarczy, że połączysz wszystkie linie łukowatymi kreskami. Dorysuj jeszcze na końcach skrzydeł po trzy nietoperzowe palce.

Nietoperz ma również małe nóżki. Mogą one przypominać swoim kształtem dwa niewielkie rogi. Na ich końcach dorysuj jeszcze po trzy krótkie, zaginające się w delikatne łuki kreseczki. Będą one palcami nietoperza. Na sam koniec dodaj jeszcze uśmiech, który nada nietoperzowi sympatyczny wygląd. Dorysuj też dwa małe, ostro zakończone kiełki.

Możesz dodać swojemu szkicowi trochę kolorów. Narysowane kontury wzmocnij czarnym pisakiem lub kredką, a następnie wypełnij obrysy zwierzaczka ulubionymi kolorami.

Jak narysować nietoperza na Halloween?

Jeśli chcesz wykonać nieco straszniejszego nietoperza, idealnego na Halloween, dodaj stworkowi groźniejszego wyglądu. Postępuj zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami, jednak zmień kilka szczegółów. Aby nietoperz wydawał się bardziej straszny, narysuj mu oczy ścięte od góry ukośną kreską. Pomiń również uśmiech i nos. Możesz pozostawić kły zwierzaka, choć nie jest to konieczne. Halloweenowy nietoperz nie musi być aż tak szczegółowy, dlatego nie trzeba rysować mu nóżek. Warto jednak zadbać, by jego skrzydła były nieco większe, a ciało kończyło się szpiczastym kształtem. Uszy również powinny mieć bardziej szpiczasty kształt, by nietoperz wydawał się groźniejszy. Nietoperza pokoloruj na czarno. Oczy pomaluj na żółty lub czerwony kolor. Tak wykonany nietoperz z pewnością idealnie nada się na halloweenową ozdobę.

Możesz również naszkicować skrzydlatego zwierzaka na czarnym kartonie, by następnie go wyciąć i zawiesić na ścianie. Rysunek nietoperza wykonaj za pomocą białej kredki, korzystając z wcześniej udzielonych instrukcji. Nie musisz rysować oczu ani nosa. Białą kredką możesz dodać jedynie ostro zakończone kiełki. Narysuj kilka nietoperzy, a następnie wytnij je z papieru i zawieś na ścianie, tworząc halloweenową dekorację.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Zwiedzamy jaskinię nietoperzową w Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: mikroman6/Getty Images

Pozostałe wiadomości