Styl życia

Bliźniaczki – zawsze takie same? "O chłopaków nigdy się nie kłócimy"

Styl życia

Aktualizacja:

Łączą je więzy krwi i zawód, który wykonują. Gabriela i Dominika Putyra to siostry bliźniaczki, które pracują w warszawskiej komendzie policji. Dlaczego wybrały ten zawód i z jakimi reakcjami się spotykają? Policjantki odwiedziły Dzień Dobry TVN i o wszystkim opowiedziały.

Bliźniaczki – policjantki

Gabriela i Dominika Putyra to bliźniaczki, które wykonują ten sam zawód – są policjantkami. Zaczynały w drogówce, ale nigdy nie były na wspólnym dyżurze.

Na patrolu nigdy nie byłyśmy razem, bo nasz wydział jest tak duży, że podzielony jest na sekcje. Siostra najpierw trafiła na inną, ja później do niej dołączyłam, ale już na inną sekcję. W inne dni byłyśmy na służbach, mijałyśmy się

- opowiada Dominika.

Siostry śmieją się, że pewnie ludziom dwoiłoby się w oczach. Coś w tym jest, bo podobieństwo jest uderzające. Wspólny zawód i podobny wygląd nie jest jedyną rzeczą, która łączy bliźniaczki. - Zawsze byłyśmy razem. Po szkole, w szkole. Chodziłyśmy do tej samej klasy, szkołę średnią też wybrałyśmy tę samą. Wszędzie jesteśmy razem – wspomina Gabriela.

Czy jest coś, w czym się różnią? - O chłopaków się nigdy nie kłócimy – mówi Dominika, a Gabriela dodaje, że akurat gusta mają różne. Zarówno jeśli chodzi o partnerów, jak i o ubrania.

Współodczuwanie bliźniaczek

Mówi się, że bliźniaków, czy bliźniaczki łączy niezwykła więź, swojego rodzaju współodczuwanie. - Coś w tym tkwi, bo nawet jak się kłócimy, czy jest spór, to zaraz do siebie wracamy. Jak się pokłócimy, to druga wstaje i mówi "dobra Gabryśka, idziemy razem", albo się przytulimy. Czasami odczuwamy, że coś jest nie tak. Na przykład siostra zdawała prawo jazdy, ja zdawałam później, po niej. Była sytuacja, że wszystko mi z rąk wylatywało. Przychodzi i mówi – oblałam – opowiada Dominika.

Gabriela zauważa, że są momenty, w których z niewyjaśnionych przyczyn czuje niepokój. Jak się potem okazuje, czuła się tak, jak siostra.

Siła sióstr bliźniaczek i trojaczek

Jednojajowe trojaczki rodzą się raz na 200 milionów urodzeń. Bliźnięta – raz na trzysta urodzin/ Poznajcie bliźniaczki nauczycielki Bronię i Lonię, oraz trojaczki Wiktorię, Julię i Magdę, które zostały pielęgniarkami. Czy to prawda, że siostry współodczuwają? Zobaczcie materiał:

Zobacz też:

Oddała szpik genetycznej bliźniaczce i zyskała przyjaciółkę. "Będziemy siostrami do końca życia"

Podróżują po świecie z dziećmi. "Podczas naszych wyjazdów, wspólnie ustalamy, co chcemy zobaczyć"

Siostry ADiHD dzisiaj są gwiazdami sieci, ale start miały trudny. "Nigdy nie miałyśmy taty"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Pozostałe wiadomości