Materiał promocyjny

Ich właścicielami są m.in. Fernando Alonso i Rafael Nadal. Są produkowane w Polsce

Gdynia. Największa w Polsce wystawa jachtów
Największa w Polsce wystawa jachtów
Źródło: Dzień Dobry TVN
W dniach 27-30 lipca 2023 r. w Marinie Yacht Park w Gdyni odbywają się największe w Polsce targi jachtowe na wodzie, podczas których można przyjrzeć się ponad 100 jednostkom pływającym, w tym modelom wybranym przez światowej sławy gwiazdy sportu. Wraz z Żanetą Rosińską i ekipą Dzień Dobry Wakacje zawitaliśmy do Trójmiasta, by zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.

Polboat Yachting Festival 2023. Co to za impreza?

Jak tłumaczy w Dzień Dobry Wakacje ekspert polskiej branży jachtowej Michał Bąk, Polboat to tak naprawdę anglojęzyczna nazwa Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - Polskie Jachty, które zrzesza całe zainteresowane tą branżą środowisko - począwszy od stoczni, przez dostawców, aż do projektantów (ponad 150 członków).

Wspierana przez wspomnianą izbę gospodarczą impreza Polboat Yachting Festival uznawana jest za największą tego typu w Polsce i w naszej części Europy. Organizacji tego wyjątkowego wydarzenia podjęto się już po raz czwarty.

- Robimy tę imprezę po to, żeby wypromować Polskie Jachty. (...) Zdecydowanie Polska jest czołowym graczem, jeżeli chodzi o światowy przemysł jachtowy. Jeżeli chodzi o ten najpopularniejszy segment jachotwy, czyli łodzie motorowe do 11 metrów z silnikiem obrotowym, jesteśmy absolutnie liderem. Ponad połowa całej produkcji europejskiej jest robiona w polskich stoczniach, ale nasze jachty są głównie eksportowane - wyjaśnił Michał Bąk.

Największe targi jachtowe w Polsce - jakie atrakcje?

Polboat Yachting Festival 2023 odbywa się w dniach 27-30 lipca w Marinie Yacht Park w Gdyni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a uczestnicy mogą przyjrzeć się z bliska różnego rodzaju jednostkom pływającym. Ekspert polskiej branży jachtowej w rozmowie z Żanetą Rosińską zaznaczył, że niektóre modele zaprezentowanych podczas targów katamaranów trafiły już w ręce gwiazd sportu - m.in. Rafaela Nadala czy Fernanda Alonso.

- Zależało nam, żeby pokazać pełen przekrój przemysłu jachtowego, czyli właśnie te produkty luksusowe, z których słyniemy na całym świecie, te łodzie motorowe, które w ogóle są polską specjalnością, (...) aż przez jachty żaglowe, houseboaty, skutery wodne. (...) Łącznie jest ponad 100 różnych jednostek, w tym aż 18 premierowych - wymienił Michał Bąk.

Impreza jest niebiletowana. Obfituje w bardzo dużo atrakcji, nie tylko związanych z zakupem nowej łodzi, ale po prostu ze sportami wodnymi. Odbywają się różnego rodzaju pokazy, darmowe rejsy
- dodał prezes Polboat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości